عریقات خطاب به شاهزاده عربستانی: عرب‌ها به مردم و مبارزات فلسطینی‌ها توهین نکنند

تهران – ایرنا – "صائب عریقات" دبیر کمیته اجرایی سازمان آزادی‌بخش فلسطین شامگاه پنجشنبه در توئیتی نوشت: هرکس که بخواهد راه عادی سازی روابط با اسرائیل را هموار کند، می‌تواند این کار را بدون توهین به ملت فلسطین انجام دهد.

به گزارش ایرنا از روزنامه فرامنطقه‌ای القدس العربی، در ادامه توئیت عریقات آمده است: آن عرب‌هایی که می‌خواهند استوارنامه خود را به آمریکا یا کشورهای دیگر تقدیم کنند یا می‌خواهند راه را برای عادی سازی روابط با اسرائیل هموار کنند، می‌توانند این کار را بدون ضربه زدن به وجهه مردم فلسطین و بدنام کردن آنان و مبارزه اسطوره‌ای آن انجام دهند.

وی افزود: هر کشوری می‌تواند بگوید که منافع [کشور] من مستلزم عادی سازی روابط با اسرائیل است.

پیام عریقات به دنبال حمله شاهزاده «بندر بن سلطان آل سعود» رییس پیشین شورای امنیت ملی عربستان به رهبران فلسطین منتشر شد. سفیر اسبق عربستان در واشنگتن پیشتر اعلام کرد که اعتماد به رهبران فلسطینی پس از ناسپاسی آن‌ها دیگر آسان نخواهد بود.

حمله این مقام سعودی در سه بخش تلویزیونی روی داد که روزهای دوشنبه، سه شنبه و چهارشنبه هفته جاری از تلویزیون العربیه عربستان پخش شد.

در حالی که بسیاری از گروه‌های فلسطینی و احزاب بحرین، عادی‌سازی روابط منامه با تل‌آویو را موجب گسترش سلطه رژیم صهیونیستی بر منطقه می‌دانند، "راشد بن عبدالله آل خلیفه" وزیر کشور بحرین ۲۵ شهریورماه در توجیه این توافق مدعی شد: توافق با اسرائیل برای حمایت از منافع کلان ملی و دفاع از ساختار بحرین است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 6 =

سرخط اخبار جهان