جنیدی: شجریان بخش جدایی ناپذیر فرهنگ هویت ایران است

تهران-ایرنا-معاون حقوقی رییس جمهوری در پیام تسلیت به مناسبت درگذشت استاد «محمدرضا شجریان» نوشت: بزرگانی چون او، بخش جدایی ناپذیر فرهنگ و هنر و هویت این سر زمین کهن و این ملت بزرگ هستند.

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا، در متن پیام تسلیت «لعیا جنیدی» معاون حقوقی رییس جمهوری به مناسبت درگذشت استاد محمدرضا شجریان آمده است: «ز ملک تا ملکوتش حجاب بردارند     هر آن که خدمت جام جهان نما بکند»، درگذشت گوهر یگانه هنر آواز  زنده یاد استاد محمد رضا شجریان را به ملت شریف ایران و خانواده ارجمند ایشان تسلیت عرض می کنم.

در ادامه پیام تسلیت جنیدی می خوانیم: استاد شجریان را نه تنها برای هنر بی همتایش که برای نقش انکارناپذیرش در تعمیق باورهای متعالی، مفاهیم عرفانی، ارزشهای اخلاقی و انسانی  و نیز ترویج زبان، فرهنگ و ادب فارسی می ستاییم. بزرگانی چون او، بخش جدایی ناپذیر فرهنگ و هنر و هویت این سر زمین کهن و این ملت بزرگ هستند. روحش شاد و یادش گرامی باد.

به گزارش ایرنا استاد محمد رضا شجریان پس از تحمل دوره طولانی بیماری عصر امروز (پنجشنبه) در بیمارستان جم تهران درگذشت. وی آخرین بار در ۱۴ مهر ۹۹ به علت شرایط نامناسب جسمی بار دیگر در بخش آی سی یو بیمارستان جم بستری شده بود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 9 =

سرخط اخبار جامعه