متقاضیان نفت سفید در خراسان رضوی ثبت نام شدند

مشهد- ایرنا- مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه خراسان رضوی گفت: با توجه به اینکه تعدادی از روستاییان این استان به دلیل عدم امکان ثبت نام اینترنتی مشکلاتی برای دریافت نفت سفید و گاز مایع داشتند، با هماهنگی دهیاران روستا ثبت نام حضوری از آنان انجام شد.

علی اصغر اصغری روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با توجه به اینکه برخی خانوارهای روستایی فاقد گاز طبیعی امکان ثبت نام در سامانه درخواست فرآورده نفتی برای دریافت سهمیه نفت سفید و گاز مایع نداشتند، برای رفع مشکل آنان کارکنان منطقه و ناحیه مرکزی هفته جاری با حضور در روستای خرکت از توابع بخش مرکزی نسبت به ثبت نام خانوارها برای دریافت سهمیه اقدام کردند.
وی با بیان اینکه این اقدام در صورت درخواست شوراهای اسلامی و دهیاران ادامه خواهد داشت گفت: همچنین برای تسهیل کار فروشندگان، ۸۰ هزار لیتر نفت سفید به صورت اعتباری در اختیار آنها قرار می‌گیرد و بهای آن در آذر ماه دریافت می‌شود.

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه خراسان رضوی ادامه داد: از مرداد ماه امسال، متقاضیان نفت سفید باید با ثبت نام در سامانه درخواست فرآورده نفتی به آدرس newtejaratasan. niopdc.ir نسبت به ثبت مشخصات و احراز هویت در این سامانه اقدام می‌کردند.
وی افزود: توسعه دولت الکترونیک و لغو مبادلات کاغذی و پولی علاوه بر پیشگیری از شیوع کرونا، امکان نظارت بیشتر بر توزیع و مشخص شدن مصرف کننده‌های واقعی را فراهم می‌کند.
اصغری گفت: در سیستم قبلی کوپن‌ها خرید و فروش می‌شد و دست دلالان برای سوء استفاده باز بود اما با این اقدام جلو سوء استفاده گرفته می‌شود. همچنین توزیع گاز مایع و نفت سفید پیش از این به صورت حواله دستی و از طریق عوامل توزیع انجام می‌شد که این کار مشکلات بسیار برای شهروندان داشت.
وی افزود: بر این اساس ۴۴۰ لیتر به صورت ویژه علاوه بر سهمیه ۲۲۰ لیتر ماهانه در اختیار خانوارهای نیازمند قرار می‌گیرد.
شرکت ملی پخش فراورده‌های نفتی منطقه خراسان رضوی شهرستان‌های مشهد، چناران، کلات، بینالود، فیروزه، نیشابور، فریمان، قوچان، تربت‌جام، تایباد، درگز، سرخس، باخرز و صالح آباد را در این استان زیرپوشش دارد. دیگر شهرهای خراسان رضوی زیرپوشش خدمات شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی مناطق تربت‌حیدریه و سبزوار هستند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha