ترخیص کالا از بندرشادگان از سرگرفته می‌شود

آبادان - ایرنا- استاندار خوزستان گفت: کالاهای زیادی در بندر شادگان موجود است که برای رونق اقتصادی در منطقه ترخیص آنها از هفته آینده آغاز می‌شود.

به گزارش ایرنا غلامرضا شریعتی پنجشنبه در بازدید از بندر شادگان اظهار داشت: متاسفانه بندر شادگان شرایط نگران کننده‌ای دارد و کالاهای زیادی در این بندر بلاتکلیف مانده‌ است.

وی افرود:سرمایه‌های مردم و بخش خصوصی در بندر شادگان رها شده که با رفع موانع ترخیص آنها از هفته آینده ، رونق و اشتغال به این منطقه باز خواهد گشت.

شریعتی بیان کرد: با توجه به تاکید وزارت کشور، لازم است از ظرفیت مناسب بندر شادگان استفاده شود و بهره‌برداری بهینه ای از آن صورت گیرد تا سود آن به مردم شهرستان و خوزستان برسد. 

وی افزود: با توجه به ۵۰ کیلومتر مرز آبی شادگان و تردد شناورهای تجاری به بندرشادگان قطعا باید آثار آن در کل شهرستان شادگان ملموس و رقابتی سالم و مثبت در سایر بنادر ایجاد کند. 

شریعتی اظهار کرد: مردم شادگان باید از شرایط و ظرفیت ایجاد شده در بندر تجاری این شهرستان استفاده کنند زیرا ماندگاری بندر به رونق و تردد شناورها در آن بستگی دارد. 

استاندار خوزستان فعالیت بازارچه ته‌لنجی شادگان را خواستار شد و گفت: دولت سعی دارد با ایجاد زمینه مناسب کسب و کار و تجارت، معیشت مرزنشینان را تسهیل کند زیرا این بازارچه در ایجاد اشتغال شهرستان نقش پررنگی خواهد داشت.

بندرشادگان به عنوان هفتمین بندرتجاری استان خوزستان در مساحتی حدود سه هکتار و با هزینه ای افزون بر ٤٠٠ میلیارد ریال از سوی سازمان بنادر و دریانوردی تکمیل شده است که در دولت تدبیر و امید افتتاح شد. 
این بندرتجاری مشتمل بر ۲پست اسکله از نوع شمع و عرشه بتنی به طول ١٠٣ متر و عرض ١٢ متر ،۲پل دسترسی می باشد. 
این بندر محلی با عمق اسکله حداقل ۵.۵ متر در شرایط جزر و ظرفیت پذیرش شناورهای زیر ٥٠٠ تن، ظرفیت تخلیه و بارگیری حدود ١٠٠ هزار تن در سال را دارد و رونق کسب و کار و تجارت در شهرستان شادگان از اهم اهداف بهره برداری از آن به شمار می آید.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها