۱۷ مهر ۱۳۹۹،‏ ۱۶:۰۵
کد خبرنگار: 2099
کد خبر: 84069273
۰ نفر

برچسب‌ها

پایان یک نزاع در بندرعباس با صلح و سازش در اربعین حسینی

بندرعباس- ایرنا- معاون قضایی رییس کل دادگستری استان هرمزگان از مختومه شدن سه پرونده مربوط به یک نزاع و درگیری در بندرعباس با صلح و سازش در اربعین حسینی خبر داد.

مظفر حمزه ئی روز پنجشنبه در تشریح این خبر به رسانه ها اظهار داشت: پس از طرح شکایت با موضوع درگیری و نزاع در یکی از محلات بندرعباس، در این رابطه سه پرونده قضایی تشکیل شد .

وی ادامه داد: با شناسایی منشاء اختلافات و تشخیص امکان و لزوم صلح و سازش در این رابطه ، شورای حل اختلاف هرمزگان به موضوع ورود نمود و به منظور ختم منازعه تلاش های خود را آغاز کرد.

حمزه ئی گفت: پس از ارجاع پرونده به شعبه ۱۵ شورای حل اختلاف مجتمع شهید مطهری شهرستان بندرعباس و در پی تشکیل جلسات متعددی در این زمینه، در نهایت همزمان با ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) و در تأسی از سیره معصومین پس از حل و فصل اختلافات ، صلح و سازش میان طرفین این پرونده ها صورت گرفت.

وی خاطرنشان کرد: بعضی از شاکیان این پرونده ها به علت ناتوانی جسمی قادر به حضور در شعبه شورای حل اختلاف نبودند و در این خصوص با حضور اعضای شورا در محل سکونت این افراد و جلب رضایت کامل طرفین دعوا ، اختلافات مذکور منجر به مصالحه شده و این پرونده با صلح و سازش دو طرف مختومه شد.

این مقام مسوول با اشاره به رویکرد دستگاه قضایی در جهت ترویج فرهنگ صلح و سازش در جامعه، افزود: از مردم نیز خواستاریم تا در کنار دستگاه قضایی و شوراهای حل اختلاف در جهت ترویج سنت حسنه صلح در جامعه همکاری و تعامل داشته باشند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha