هزینه برگزاری المپیک کرونازده توکیو، ۲۸۰میلیون دلار کاهش خواهد یافت

تهران- ایرنا- سازماندهندگان المپیک توکیو تاکید کرده‌اند که با برگزاری تورنمنتی جمع‌وجور زرق و برق کمتر، هزینه‌های المپیک به تعویق افتاده و کرونازده ۲۰۲۰ را به اندازه ۲۸۰ میلیون دلار کاهش خواهند داد.

به گزارش ایرنا، با این حال، هزینه نهایی برگزاری تورنمنت که پیش از پاندمی کرونا به طور رسمی ۱.۳ تریلیون ین (۱۲ میلیارد دلار) اعلام شده بود، همچنان مبهم باقی مانده است زیرا هزینه‌های اضافی ناشی از تعویق المپیک هنوز به اطلاع عموم نرسیده است.

در این بین، سازماندهندگان المپیک توکیو در بیانیه‌ای اعلام کردند: کمیته سازماندهی المپیک ۲۰۲۰ معتقد است که این کار (کاهش هزینه‌ها) برای رویدادهای آینده جهان از جمله بازی‌های پیش رو و در بحبوحه نرمال‌های تازه ای که با آن خو گرفته‌ایم، می تواند به یک الگو بدل شود.

آنها همچنین اعلام کرده‌اند که تا پایان سال جاری، بودجه بروزرسانی شده را شامل هزینه‌های اضافی مرتبط با تعویق و اقدامات مقابله با کرونا، منتشر خواهند کرد.

طرح و برنامه برای برگزاری رویدادی جمع و جور در اواخر سپتامبر رونمایی شد که در آن اقداماتی همچون کاهش شمار بلیت‌های رایگان، لغو مراسم استقبال از ورزشکاران و صرفه جویی در بنرها، نمادها و آتش بازی‌های گنجانده شده است.

مقامات المپیک توکیو گفته‌اند که وسعت تدارکات پشت صحنه برای کاروان‌های اعزامی با کاهش زرق و برق رویداد، ۱۰ تا ۱۵درصد کاهش خواهد یافت.

المپیک ۲۰۲۰ توکیو اوایل سال جاری و بدنبال شیوع ویروس مرگبار کرونا در سطح جهان یک سال به تعویق افتاد و براساس برنامه جدید در ۲۳ جولای ۲۰۲۱ آغاز خواهد شد.

باتوجه به اینکه بسیاری از کشورهای جهان هم اکنون در حال تجربه موج دوم و یا حتی سوم همه‌گیری هستند، ابهاماتی در خصوص برگزاری این رویداد مطرح شده اما مقامات و سازماندهندگان مصرانه بر این باورند که می‌توانند المپیک را در امنیت برگزار کنند.

«توشیرو موتو» رییس کمیته سازماندهی المپیک توکیو در این خصوص گفت: باتوجه به اینکه در دنیایی احاطه شده با کووید-۱۹ زندگی می‌کنیم؛ آیا همچنان برگزاری رویدادی پرزرق و برق که سابق بر این، آن را نرمال می‌پنداشتیم، در دنیای کنونی اقدام درستی است؟ ما در این زمینه به نقطه عطفی رسیده‌ایم.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha