رکورد تلفات کرونایی در قم این بار با فوت ۲۰ بیمار شکسته شد

قم - ایرنا - در ۲۴ ساعت گذشته ۲۰ بیمار کرونایی که نتیجه آزمایش کرونای آنها مثبت بود جان خود را در قم از دست دادند و این بالاترین آمار مرگ و میر کرونایی در این استان طی یک شبانه روز به شمار می آید.

به گزارش عصر چهارشنبه روابط دانشگاه علوم پزشکی قم رئیس علوم پزشکی قم با اشاره به آخرین وضعیت مبتلایان به کووید ۱۹ در این استان اظهار داشت: در شبانه روز منتهی به شانزدهم مهرماه ماه ۱۳۷ تَن با تشخیص احتمالی و مشکوک به کرونا در مراکز درمانی قم مورد پذیرش قرار گرفتند.

محمد رضا قدیر بستری شدن ۹۰ بیمار جدید در بخش ها و تحت نظر اورژانس بیمارستان را مورد توجه قرار داد و گفت: ۱۱۷ تَن از کل بیمارانی که طی روزهای گذشته بستری بودند نیز ترخیص شدند.

رئیس علوم پزشکی قم افزود: در حال حاضر ۷۲۸ تَن مشکوک به کرونا در بیمارستان های قم بستری می باشند که حال ۱۴۲ تَن از آنها وخیم است.

وضعیت کرونا در قم از روز بیستم شهریورماه و به دنبال افزایش قابل توجه بیماران و مبتلایان این بیماری فوق قرمز شده است.

ویروس کرونا»، موسوم به «کووید ۱۹» اواسط ماه دسامبر سال گذشته (۲۴ آذر ۹۸) در شهر «ووهان» واقع در مرکز چین گزارش شد،  ابتدا از این بیماری به‌عنوان ذات‌الریه نام‌برده می‌شد، اما کمیسیون ملی بهداشت چین در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی ۹۸) به‌صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام کرد.

شهروندان قمی برای طرح هرگونه پرسش در مورد ویروس کرونا می‌توانند با شماره تلفن‌های ۴۰۳۰، ۳۱۳۶ و ۱۹۰ تماس بگیرند و یا برای کسب آخرین اخبار از دانشگاه علوم پزشکی قم به کانال آن به نشانی webdaqom@ در فضای مجازی و یا تارنمای آن به نشانی اینترنتی www.muq.ac.ir مراجعه کنند.

همه ایرانیان می‌توانند با مراجعه به سامانه غربالگری الکترونیکی ویروس کرونا به نشانی اینترنتی https://salamat.gov.ir و تکمیل اطلاعات خواسته‌شده، گام بلندی در ارتقای سلامت جامعه و شکست ویروس کرونا بردارند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha