کمک کرونایی صندوق بین المللی پول به تاجیکستان

تهران - ایرنا - پایگاه خبری "پیام" تاجیکستان امروز چهارشنبه اعلام کرد که صندوق بین المللی پول برای مبارزه با بیماری واگیردار کرونا یک کمک مالی اضطراری در اختیار این کشور قرار داد.

به گزارش ایرنا، این رسانه افزود: صندوق بین‌المللی پول یک برنامه جدید کمک اضطراری به کشورهای کم درآمد از جمله تاجیکستان و افغانستان در آسیای مرکزی را قبول کرده تا این کشورها بتوانند مبلغ مورد نظر را صرف مقابله با پیامدهای همه گیری کرونا کنند.

براساس این گزارش، این نهاد بین المللی مالی علاوه بر کمک به این کشورها در بازگرداندن بدهی هایشان، کمک هایی را نیز برای رفع نیازهای پزشکی اختصاص داده است.

این رسانه تاجیکی اعلام کرد که قرار است حجم کمک‌های صندوق بین المللی پول به تاجیکستان افشا نشود.

این گزارش در خبری تکمیلی از این نهاد پولی و مالی بین المللی نوشت که در یک تحول جداگانه ۲۶ کشور مختلف عضو این صندوق از آمریکا و دولت‌های غربی خواستند تحریم‌ها بانکی اجباری علیه آن ها را لغو کنند تا آنها در شرایط همه گیری کرونا بتوانند وضعیت امنیت بهداشتی مردم را بهبود بخشند.

این گزارش از چین به عنوان کشوری در صدر این کشورها نام برد که در روز (۵ اکتبر -۱۴ مهر) موضوع رفع تحریم های مالی را در سطح کمیته‌های حقوق بشر مجمع عمومی سازمان ملل مطرح کرده بود.

نماینده دائم چین در سازمان ملل تحریم ‌های دولت های غربی علیه ایران، روسیه، سوریه و دیگر کشورهای جهان را ناقض قوانین سازمان ملل در زمینه تامین حقوق برای زندگی بهتر مردم کشورهایی خواند که مورد تحریم‌های چند جانبه آمریکا، اتحادیه اروپا و دیگر کشورهای غربی قرار گرفته‌اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 9 =

سرخط اخبار جهان