گلستان برای توسعه بیشتر به بندر احتیاج دارد

گرگان - ایرنا - استاندار گلستان با اشاره به ظرفیت‌های موجود سرمایه‌گذاری در این استان گفت: که روند توسعه گلستان با اختصاص ردیف بودجه مشخص در اعتبارات سال آینده برای احداث بندر، شتاب بیشتر خواهد گرفت.

به گزارش روز چهارشنبه روابط عمومی استانداری گلستان هادی حق‌شناس در دیدار با معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی و رییس سازمان سرمایه‌گذاری کشور و همچنین مدیرکل دفتر سرمایه‌گذاری خارجی این وزارتخانه اظهار داشت: این استان از ظرفیت‌های بالای سرمایه‌گذاری در زمینه‌های مختلف برخوردار است و هدایت سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی به سمت گلستان می‌تواند موجب پیشرفت و رشد منطقه شود.

وی با تشریح ویژگی‌های گلستان اظهار داشت: بخش عمده‌ای از ۳۶۰ قلم کالای تجاری ایران که می‌تواند در پیمان اوراسیا مورد تبادل قرار گیرد، در گلستان تولید می‌شود و این استان با کمتر از ۲ درصد جمعیت کشور، در تولید ۱۵ محصول رتبه تک رقمی را دارد.

وی ادامه داد: گلستان دارای ۲۵۰ روز آفتابی مناسب برای کشت گلخانه‌ای، اقلیم‌های مختلف آب و هوایی برای جذب گردشگران و صنایع مرتبط با آب، مرززمینی، دریایی، هوایی و ریلی است که می‌تواند در جذب سرمایه گذاران موثر باشد.

حق شناس گفت: سرمایه‌گذاری در حوزه فاضلاب و تامین زیرساخت‌های منطقه اقتصادی اترک می‌تواند روند توسعه گلستان را تسریع کند.

استاندار گلستان همچنین امروز چهارشنبه از عملیات اجرایی تکمیل کانال "بند ولی" شهرستان گنبدکاووس دیدن کرد.

کانال انحرافی بندولی به طول ۵ هزار و ۱۰۰ متر در ۱۶ کیلومتری قبل از سد وشمگیر در روستای دیگجه شهرستان گنبدکاووس قرار دارد و با انتقال سیلاب گرگانرود به دریاچه "کال شور" باعث کنترل آب ورودی به گرگان‌رود و مهار سیلاب‌های مخرب می شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها