تاجران چهارمحال و بختیاری ۱۰۰ هزار دلار بدهی ارزی دارند

شهرکرد- ایرنا- رییس اداره بازرگانی خارجی سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری گفت: تاجران و صادرکنندگان این استان در حوزه تعهدات ارزی در حدود ۱۰۰ هزار دلار بدهی ارزی دارند که می‌بایست تا ۱۰ آبان نسبت به تسویه آن اقدام کنند.

سیاوش نظری روز چهارشنبه در کارگروه توسعه صادرات غیرنفتی این استان افزود: این بدهکاران بیشتر از واحدهای تولیدی کوچک استان هستند و کارخانه‌های بزرگ نسبت به انجام  تعهدات ارزی خود اقدام و بدهی‌های موجود را تسویه کرده‌اند.

وی ادامه داد: چنانچه این صادرکنندگان تا مهلت تعیین شده اقدام به تسویه بدهی خود نکنند کارت بازرگانی آن تعلیق می‌شود.

به گفته نظری، طی ۶ ماه نخست امسال ۱۱ کارت بازرگانی در این استان به حالت تعلیق درآمده و ۵۴ کارت بازرگانی دیگر نیز در نوبت تعلیق قرار دارد.

رییس اداره بازرگانی خارجی سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری خاطرنشان کرد: هر صادرکننده‌ای که بتواند تا ۷۰ درصد ارز حاصل از صادرات خود را برگرداند از نوبت تعلیق خارج می‌شود.

نظری با بیان اینکه کارگروه ملی پایش رفتارهای تجاری، مهلت تعیین تکلیف رفع تعهدات ارزی صادرکنندگان را از ۳۱شهریورماه تا ۱۰آبان ماه تمدید کرده است، اظهار داشت: صادرکنندگان تا پایان این مهلت قانونی نسبت به رفع تعهدات ارزی اقدام و یا دلایل و مستندات قانونی خود را جهت بررسیو اخذ تصمیم به سازمان صمت چهارمحال و بختیاری اعلام کنند.

به گزارش ایرنا، ۲ هزار و۵۵ کارت بازرگانی در چهارمحال و بختیاری فعال است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =

سرخط اخبار استان‌ها