از سرگیری مسابقات ترای‌اتلون از آبان ماه

تهران- ایرنا- رییس فدراسیون ترای‌اتلون با اشاره به اینکه مسابقات قهرمانی کشور و اردوی ملی‌پوشان در آبان ماه برگزار می‌شود، گفت: با توجه به شرایط آب و هوایی و موقعیت جغرافیایی اردوی تیم‌های ملی به احتمال زیاد در قشم برپا خواهد شد.

مهدی گودرزی روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: قرار است مسابقات قهرمانی کشوری نخبگان را در آبان ماه با توجه به برنامه‌های ابلاغی ستاد مبارزه با کرونا و وزارت ورزش و جوانان برگزار کنیم. ورزشکاران دعوت شده به این مسابقات ۵ نفر برتر رقابت‌های مختلف در رده‌های سنی جوانان، نوجوانان و بزرگسالان هستند.  

وی افزود: این مسابقات برای شناسایی نفرات برتر به جهت اعزام به رویدادهای بین المللی برگزار می‌شود. حداقل ۱۵ تا ۲۵ نفر در بخش زنان و مردان به این مسابقات دعوت خواهند شد که در مجموع تعداد دعوت‌شدگان ۳۰ یا ۵۰ نفر است. این مسابقات در واقع برای برای ورزشکارانی است که بهترین هستند و نباید از رقبای خود فاصله بگیرند.

رییس فدراسیون ترای‌اتلون با اشاره به اینکه در این مدت مسابقات استانی در سطح پایین‌تر در برخی از استان‌ها با توجه به بحران کرونا برگزار شد، گفت: هر چند مسابقات قهرمانی کشور بدون تماشگر و با گندزدایی محیط برگزار می‌شود. با این شرایط مسابقات باید تک نفره باشد و هر فردی هم در یک اتاق اسکان می‌یابد. با توجه به شرایط آب و هوایی و اسکان چند استان را برای برگزاری این مسابقات مد نظر قرار دادیم. هزینه هتل در تهران بسیار بالاست به همین دلیل در استان‌ها راحت‌تر می‌توانیم این مسابقات را برگزار کنیم.

وی با بیان اینکه برترین‌های قهرمانی کشور به اردوی تیم‌های ملی دعوت می‌شوند، خاطرنشان کرد: ما مجوز برگزاری اردو را گرفتیم و با توجه به اینکه برخی از فدراسیون‌ها زودتر از ما فضای مجموعه آزادی را از آن خود کردند، مجبوریم این اردو را در جای دیگری برگزار کنیم. فردا برای شرکت در جلسه‌ای به منظور برپایی اردوی ملی‌پوشان در منطقه آزاد قشم  به این منطقه می‌روم و به احتمال زیاد اردوی ملی‌پوشان هم از آبان برگزار می‌شود.

گودرزی دلیل انتخاب قشم را موقعیت جغرافیایی و آب و هوایی مناسب این شهر دانست و افزود: اردوی ملی‌پوشان در فضایی باز و با عایت پروتکل‌های بهداشتی و به صورت متمرکز برگزار می‌شود. ورزشکاران ما به دور از تمرین نیستند و زیر نظر سرمربی پرتغالی به صورت انفرادی تمرین می‌کنند.

وی اضافه کرد: تا آغاز سال ۲۰۲۱ میلادی زمان زیادی نداریم و تمامی رویدادهای بین المللی بازمی‌گردد. در این دو یا سه ماه باقی مانده باید برنامه ریزی لازم را برای ملی‌پوشان داشته باشیم تا اگر مسابقه برون مرزی برگزار می‌شود ورزشکاران از آمادگی لازم برخوردار باشند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha