اختصاص دستگاه سی تی اسکن به ارزش ۲۳۰ هزار یورو برای بیمارستان مینودشت

گنبدکاووس - ایرنا - وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی یک دستگاه سی‌تی‌اسکن خریداری شده به ارزش ۲۳۰ هزار یورو را برای بهره‌مندی ۸۰ هزار نفر جمعیت مینودشت به بیمارستان حضرت فاطمه الزهرا (س) این شهرستان واقع در شرق استان گلستان واگذار کرد.

به گفته ابراهیم فدایی مدیر شبکه بهداشت و درمان مینودشت این دستگاه تحویل بیمارستان ۱۵۵ تخت‌خوابی این شهرستان شد.

همچنین نماینده مردم چهار شهرستان مینودشت، گالیکش، کلاله و مراوه‌تپه گفت که بخش عمده هزینه خرید این دستگاه ۲۳۰ هزار یورویی توسط وزارت بهداشت و درمان و مبلغی نیز با کمک نیکوکاران سلامت استان گلستان تامین شد.

رضا آریانپور افزود: مردم مینودشت بویژه مناطق روستایی و کوهستانی آن به سبب نبود دستگاه سی تی اسکن مجبور بودند با صرف وقت و هزینه به دیگر شهرستان های همجوار بروند که با پیگیری‌ انجام شده از طریق مسوولان شهرستان و استان گلستان و مساعدت وزارت بهداشت و درمان، این دستگاه تصویربرداری به بیمارستان فاطمه الزهرا (س) مینودشت اختصاص یافت.

برش‌نگاری رایانه‌ای یا توموگرافی رایانه‌ای (Computed Tomography scan (CT scan یکی از روش های پیشرفته تصویربرداری پزشکی است؛ بعد از رادیوگرافی ساده، سی‌تی‌اسکن بیشترین کمک را به بررسی ضایعات سیستم حرکتی بدن انسان بخصوص استخوان ها می‌کند.

امروزه استفاده از سی تی اسکن بخش جدایی‌ناپذیر تشخیص و حتی درمان بسیاری از بیماری ها شده و با استفاده از تصاویر سی‌تی‌اسکن میتوان بافت‌های درون بدن را مشاهده کرد و شکل آنها را بررسی نمود و با این اطلاعات می‌توان از وجود بیماری‌های احتمالی آگاه شد. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha