هوا از روز جمعه در سواحل شمالی سردتر می‌شود

تهران- ایرنا- کارشناس سازمان هواشناسی کشور گفت: روزهای جمعه و شنبه در سواحل شمالی، دامنه‌های جنوبی البرز، شمال شرق و شرق دمای هوا ۴ تا ۶ درجه کاهش خواهد داشت و در همین مدت در شمال غرب افزایش نسبی دما رخ می‌دهد.

«کبری رفیعی» درباره آخرین وضعیت آب‌و هوای کشور روز چهارشنبه به خبرنگار اقتصادی ایرنا گفت: امروز و فردا در سواحل شمالی، دامنه‌های جنوبی البرز و استان‌های همدان، کرمانشاه، مرکزی، قم و ارتفاعات غربی استان اصفهان بارش باران و رعدو برق و وزش باد خواهیم داشت.

وی ادامه داد: در شمال شرق، مرکز و شرق کشور در این مدت بارش‌ها به صورت پراکنده رخ خواهد داد.

کارشناس سازمان هواشناسی ادامه داد: امروز رگبار شدید باران و رعد و برق در گیلان، البرز، تهران، مرکز و نیمه شمالی آذربایجان غربی، نیمه شمالی آذربایجان شرقی، اردبیل، مازندران، نیمه شمالی قزوین و ارتفاعات شمال غرب سمنان‌ ادامه خواهد داشت.

وی گفت: آسمان تهران امروز نیمه ابری تا ابری همراه با مه صبحگاهی، در برخی ساعت رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید پیش بینی می‌شود. حداکثر دما در تهران ۲۱ درجه خواهد شد و صبح امروز حداقل دما به ۱۴ درجه بالای صفر رسید و  صبح فردا به ۱۲ درجه بالای صفر می‌رسد.

کارشناس سازمان هواشناسی گفت: روز جمعه به جز شمال غرب کشور در سایر مناطق بارش‌ها ادامه دارد و در لرستان و مناطقی از کرمان و چهارمحال و بختیاری هم بارش خواهیم داشت و طی این مدت در ارتفاعات البرز و  زاگرس شمالی بارش به شکل برف خواهد بود.

رفیعی ادامه داد: روزهای شنبه و یکشنبه در شرق کشور وزش باد شدید سبب گرد و خاک می شود و در سایر مناطق کشور جو آرام است.

وی گفت: روزهای جمعه و شنبه در سواحل شمالی، دامنه‌های جنوبی البرز، شمال شرق و شرق کاهش دمای ۴ تا ۶ درجه و در همین مدت در شمال غرب افزایش نسبی دما رخ می دهد.

رفیعی افزود: روزهای یکشنبه در جنوب کشور کاهش دمای ۴ درجه و در نوار غربی افزایش نسبی دما رخ خواهد داد و  دریای خزر روزهای پنج شنبه و جمعه مواج است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha