سامانه بارشی تا جمعه در قزوین مستقر خواهد بود

قزوین - ایرنا - کارشناس اداره کل هواشناسی قزوین گفت: سامانه بارشی که از اوایل هفته جاری به استان وارد شده تا روز جمعه در سطح منطقه مستقر خواهد بود.

مهدی آخوندی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: براساس نقشه‌های پیش‌یابی و تصاویر ماهواره‌ای، شدت بارش‌ها برای امروز /چهارشنبه/ بیش از روزهای آینده به ویژه در نیمه شمالی استان خواهد بود که این مساله با رعد و برق، رگبارهای پراکنده، وزش باد و در پاره‌ای مناطق پدیده مه و تگرگ دور از انتظار نخواهد بود.

وی با اشاره به اینکه برای پنجشنبه و جمعه از شدت بارش‌ها کاسته خواهد شد، تصریح کرد: از بعدازظهر امروز و در ارتفاعات شمالی استان بارش‌ها شدید بوده و احتمال سیلابی شدن رودخانه‌ها و مسیل‌ها دور از انتظار نیست و احتمال اصابت صاعقه نیز وجود دارد.

به گفته این کارشناس هواشناسی، از روز یکشنبه هفته آینده نیز شاهد روند افزایش نسبی دما در سطح منطقه خواهیم بود.

آخوندی با بیان اینکه تا اوایل هفته آینده تغییرات دمایی نخواهیم داشت، یادآور شد: بیشترین میزان بارش طی سه روز گذشته در سطح استان مربوط به شهر سیردان در بخش طارم سفلی با ۷ میلی‌متر به ثبت رسیده است.

کارشناس اداره کل هواشناسی قزوین ادامه داد: در شبانه روز گذشته آوج با ۶ و آبیک با ۲۲ درجه سانتیگراد بالای صفر به ترتیب خنک‌ترین و گرمترین مناطق استان بودند و دمای هوای قزوین نیز طی این مدت ۱۰ تا ۲۰ درجه سانتیگراد بالای صفر در نوسان بوده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha