رهایی گروگان هشت ساله و هلاکت دو شرور مسلح در هرمزگان

بندرعباس- ایرنا- فرمانده انتظامی هرمزگان از هلاکت دو شرور مسلح در شهرستان رودان و موفقیت پلیس پارسیان در رهایی گروگان هشت ساله خبر داد.

سردار غلامرضا جعفری سه شنبه شب در تشریح این دو خبر اظهار داشت: در پی دریافت خبری مبنی بر ربوده شدن پسربچه ای هشت ساله در شهرستان پارسیان ، بررسی موضوع به صورت ویژه در دستور کار ماموران پلیس جنایی هرمزگان قرار گرفت.

وی ادامه داد: برابر اعلام خانواه گروگان، آدم ربا از قبل با آنان بواسطه معامله خودرو آشنا بوده و پس از آنکه موفق به اخذ مدارک نشده اقدام به ربایش فرزندشان کرده و طی تماس تلفنی درخواست مبلغ ۲۰۰ میلیون تومان وجه نقد کرده است.

سردار جعفری تصریح کرد: مأموران با انجام اقدامات اطلاعاتی دریافتند گروگان به شهرستان خنج از توابع استان فارس منتقل شده و با اخذ نیابت قضائی به این شهرستان اعزام شدند.

فرمانده انتظامی هرمزگان گفت: ماموران انتظامی پارسیان با همکاری پلیس خنج با اقدامات فنی و تخصصی و گشت زنی‌های محسوس و نامحسوس، سواری پراید متعلق به آدم ربایان را که در یکی از معابر شهری در حال تردد بود، شناسایی و در یک عملیات ضربتی آن را متوقف کردند.

سردار جعفری تصریح کرد: ماموران با دستگیری آدم ربا کودک ربوده شده را در کمتر از ۲۴ ساعت پس از ربایش، آزاد و اقدامات پلیس جهت شناسایی سایر همدستان آدم ربا در دستور کار قرار دارد.

شهرستان پارسیان در ۴۰۰ کیلومتری غرب بندرعباس مرکز استان هرمزگان واقع شده است.

هلاکت دو قاچاقچی و شرور مسلح در هرمزگان

فرمانده انتظامی هرمزگان در ادامه خاطرنشان کرد: در عملیاتی دیگر با تلاش ضربتی پلیس مبارزه با مواد مخدر استان در شهرستان رودان ۲ قاچاقچی  مواد مخدر و شرور مسلح  در یک عملیات مسلحانه به هلاکت رسیدند.

سردار جعفری در تشریح این خبر افزود: ماموران پلیس مبارزه با مواد مخدر رودان با انجام کار اطلاعاتی یک باند اشرار و سارقان مسلح که سال قبل در کوه های فاریاب –جغین ، منوجان و حوزه شهرستان های میناب و بندرعباس اقدام به شرارت و سرقت های مسلحانه و راهزنی کرده بودند را شناسایی و موضوع را به صورت ویژه در دستور کار قرار دادند.

وی ادامه داد: ماموران با هماهنگی قضایی به محل تردد اشرار مسلح اعزام و پس از چندین ساعت تعقیب و مراقبت به خودرو پژو ۴۰۵ متعلق به راهزنان برخورد و دستور توقف دادند که متهمان با پیاده شدن از خودرو اقدام به درگیری مسلحانه با پلیس کردند.

فرمانده انتظامی هرمزگان تصریح کرد: در این درگیری دو نفر از اشرار مسلح کشته و در پاکسازی منطقه ۲ قبضه سلاح کلت کمری، یک تیغه خشاب و هشت عدد فشنگ جنگی، سه دستگاه گوشی تلفن همراه هوشمند و مبلغ ۵۳۰ هزار تومان وجه نقد کشف و ضبط شد.

سردار جعفری با هشدار به مخلان نظم و امنیت جامعه، گفت: نیروی انتظامی برابر قانون با فرد یا افرادی که قصد اخلال در نظم عمومی داشته باشند با قاطعیت و مقتدرانه برخورد می کند.

شهرستان رودان در ۹۰ کیلومتری شرق بندرعباس مرکز استان هرمزگان واقع شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 9 =