بنیاد برکت ۱۶۰ میلیارد ریال تسهیلات در بانه پرداخت می‌کند

سنندج - ایرنا - فرماندار بانه گفت: ۱۶۰ میلیارد ریال تسهیلات اشتغال روستایی از محل اعتبارات بنیاد برکت به واجدین شرایط در قالب ۴۰۳ فقره تسهیلات به بانک قرض‌الحسنه مهر ایران این شهرستان معرفی شد.

به گزارش ایرنا، اسماعیل رستم پور عصر سه‌شنبه در جلسه کارگروه اشتغال و رفع موانع تولید شهرستان با بیان اینکه جذب و استفاده بهینه از اعتبارات موجود توان مدیران اجرایی را نشان می‌دهد، افزود: سهم بانه از تسهیلات قرض‌الحسنه ویژه ساکنان روستاها ۱۵ میلیارد ریال است و افرادی که به لحاظ مالی مشکل دارند، می‌توانند از این تسهیلات بهره مند شود.

وی با اشاره به چشم انداز مثبت برنامه‌های اقتصادی در بانه اظهار داشت: فاز نخست منطقه ویژه اقتصادی آماده بهره‌برداری است و در آینده نزدیک با حضور مسوولان کشوری و استانی افتتاح خواهد شد ضمن اینکه نگاه مسوولان کشوری و تیم بازدید کننده دبیرخانه مجمع تشخیص مصلحت نظام برای ایجاد منطقه آزاد تجاری بانه و مریوان نیز مثبت بود.

رستم پور با بیان اینکه یکی از راه‌های توسعه اقتصادی کردستان ایجاد منطقه آزاد تجاری است که امیداوارم در آینده نزدیک محقق شود، اضافه کرد: بازارچه‌های موقت در مقیاس واردات ۱۰۰ قلم کالا نیز راه اندازی می‌شود که بسترهای لازم برای تحقق این طرح در شهرستان بانه فراهم است.

فرماندار بانه یادآور شد: کلید توسعه اقتصادی شهرستان در تحقق این سه طرح مهم است که امیدواریم مطالبات و خواست مردم هر چه زودتر محقق شود.

وی با بیان اینکه برای ایجاد اشتغال و سرمایه گذاری باید برنامه‌ریزی کامل و مناسبی داشته باشیم، گفت: ضریب خطا در سرمایه گذاری و اشتغال باید به کمترین میزان برسد و با برنامه‌ریزی مناسب از امکانات و فضاهای موجود استفاده و برای اعتبارات اختصاص یافته طرح داشته باشیم.

رستم پور با اشاره به شیوع موج سوم ویروس کرونا در کشور و به تبع استان کردستان و شهرستان بانه تاکید کرد: مسوولان و کارمندان ادارات شیوع این ویروس را باید جدی بگیرند و پاسخگوی ارباب رجوع  بدون ماسک نباشند چرا که شیوع بیماری در ادارات جدی است و تعدادی از پرسنل و کادر درمانی شهرستان اینک به کرونا مبتلا شده‌اند.

۳۵ میلیارد ریال تسهیلات کرونا در بانه تصویب شد

رییس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی بانه نیز در این جلسه گفت: ۲۱۲ فقره تسهیلات برای کسب و کارهای آسیب دیده از کرونا به منظور تثبیت شغل ۳۳۹ نفر با اعتبار ۳۵ میلیارد ریال تصویب شده که تاکنون به ۱۱۹ طرح،  ۲۰ میلیارد ریال برای تثبیت شغل ۱۹۱ نفر پرداخت شده است.

فرشاد دباغی افزود: متقاضیان برای دریافت تسهیلات مورد نظر تا آخر مهر ماه جاری فرصت دارند و سامانه رسد نیز فعال شده که تاکنون صندوق کارآفرینی امید شهرستان اسامی ۲۵ نفر را در این سامانه ثبت کرده است.

وی ادامه داد: دستورالعمل آیین نامه پرداخت وام اشتغال روستایی با هدف کاهش بیکاری و رونق اشتغال در مناطق محروم اجرا می‌شود و مردم بانه می‌توانند عضو شرکت تعاونی شوند تا از تسهیلات در نظر گرفته شده بتوانند استفاده کنند.

شهرستان مرزی بانه با ۱۵۸ هزار نفر جمعیت در ۲۷۰ کیلومتری غرب سنندج مرکز استان واقع شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 15 =

سرخط اخبار استان‌ها