۳۷ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال روستایی در سلسله جذب شد

خرم آباد- ایرنا- سرپرست فرمانداری سلسله گفت: سال گذشته ۳۷ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال پایدار روستایی در سلسله جذب شد که ۳۵ میلیارد تومان آن در بخش کشاورزی بود.

به گزارش ایرنا ،  افشین ترکارانی روز سه شنبه در جلسه شورای کشاورزی شهرستان سلسله در سالن همایش الغدیر فرمانداری با اشاره به ظرفیت های بالای سلسله در بخش کشاورزی و دامپروری و آب و هوای مناسب آن، اظهار داشت: باید زیرساخت‌های تولیدی را در بخش کشاورزی چرا که سلسله در حوزه‌های مختلف کشاورزی حرف‌های بسیاری برای گفتن دارد.

ترکارانی با بیان اینکه آب و هوای سلسله برای کشاورزی بسیار مناسب است، خاطرنشان کرد: شهرستان سلسله در تولید کلزا رتبه نخست را دارد و در تولید زعفران و چغندر قند نیز رتبه‌های دوم و در تولید حبوبات نیز رتبه سوم را دارا است بنابراین باید در راستای سیاست‌های مقام معظم رهبری در سال جهش تولید به سمت اقتصادی پایدار و تولیدی متناسب در این بخش حرکت کنیم.

سرپرست فرمانداری سلسله با تاکید بر لزوم حمایت از طرح های راکد و غیر فعال در شهرستان سلسله، افزود: طرح های زیادی داریم که به واسطه مشکلات سرمایه در گردش نتوانسته اند فعالیت کنند که می طلبد مشکلات این واحدها رفع شود تا منجر به افزایش تولید و اشتغال شهرستان شود.

وی با تاکید بر لزوم حمایت از دریافت‌کنندگان تسهیلات گیاهان دارویی، عنوان کرد: ایجاد تبدیلی و تکمیلی در راستای توسعه بخش کشاورزی و کمک به کشاورزان شهرستان بسیار ضروری به نظر می رسد.

ترکارانی افزود: راه اندازی شرکت تولید جوجه یک روزه با توجه به ظرفیت مناسب شهرستان بسیار ضروری است و با این کار اولین شرکت تولید جوجه یک روزه غرب کشور در شهرستان سلسله خواهد بود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha