پنج‌ هزار دانشجو در دانشگاه جامع علمی، کاربردی اردبیل تحصیل می‌کنند

اردبیل - ایرنا - رییس دانشگاه جامع علمی، کاربردی استان اردبیل گفت: پنج هزار دانشجو در مراکز وابسته به این دانشگاه در استان مشغول تحصیل هستند.

به گزارش ایرنا، داریوش لطیفی روز سه‌شنبه در آیین افتتاح ساختمان جدید واحد اردبیل افزود: دانشگاه جامع علمی کاربردی استان اردبیل جزو ۱۰ دانشگاه برتر کشور است.

وی با بیان اینکه این دانشگاه بر مبنای آموزش مهارتی دانشجو می‌پذیرد، اظهارداشت: ۷۰ درصد از دانش‌آموختگان دانشگاه جامع علمی، کاربردی در اردبیل شاغل هستند.

وی با اشاره به اینکه ۱۰۰درصد دانشجویان در حال تحصیل در این دانشگاه بومی هستند، بیان کرد: تاکنون ۲۴ هزار دانشجو از مراکز وابسته به این دانشگاه در استان فارغ‌التحصیل شده‌اند.

وی راه‌اندازی مرکز نوآوری را از اولویت‌های دانشگاه جامع علمی کاربردی عنوان کرد و ادامه داد: ارتقای کیفی و تربیت دانشجویان خلاق و کارآفرین از دیگر اهداف این دانشگاه است.

رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان اردبیل اضافه کرد: استقبال جوانان و دانشجویان از رشته‌های مهارتی و مراکز علمی کاربردی افزایش یافته و این دانشگاه به دنبال جذب دانشجو به هر قیمتی نیست.

لطیفی گفت: دانشگاه جامع علمی کاربردی بر اساس واقعیت ها و نیاز جامعه و تقاضاهای جدید دانشجو می‌پذیرد و به فکر اشتغال آنها است.

وی افزود: امسال تعداد دانشجویان ثبت‌نام کننده در مراکز علمی کاربردی استان در مقایسه با پارسال ۲۰ درصد افزایش داشته که این امر بیانگر اعتماد خانواده‌ها و دانشجویان به آموزش‌های علمی و کاربردی است.

او با اشاره به شیوع کرونا در جامعه بیان کرد: امسال کلاس‌های مراکز علمی کاربردی در حوزه عملی و کارگاهی با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی بصورت حضوری و دروس نظری بصورت غیر حضوری و آنلاین خواهد بود.

وی با اشاره به احداث ساختمان جدید دانشگاه جامع علمی کاربردی استان اردبیل اضافه کرد: عملیات احداث این ساختمان از اواخر سال ۹۷ شروع شده و هم‌اکنون با حضور رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور و مسوولان استان به بهره‌برداری می‌رسد.

لطیفی ادامه داد: ساختمان جدید دانشگاه جامع علمی کاربردی استان اردبیل در زمینی به مساحت پنج هزار و ۷۰۰ متر با زیربنای ۲ هزار متر مربع در سه طبقه ساخته شده است.

رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان اردبیل گفت: ساختمان قدیم دانشگاه به مراکز نوآوری و کلینک کارآفرینی تبدیل شده و در اختیار شرکت‌ها قرار خواهد گرفت.

به گزارش ایرنا، محمدحسین امید رییس دانشگاه جامع علمی،کاربردی نیز  در حاشیه افتتاح این مرکز به خبرنگاران گفت: علاوه بر این مرکز تا پایان سال ساختمان‌های اداری چهار استان کشور نیز بهره‌برداری شده و به این ترتیب تمام مراکز کشور از فضای مطلوب برخوردار خواهند بود.

وی بیان کرد: دانشگاه علمی، کاربردی اردبیل در سطح کشور از وضعیت مطلوبیت برخوردار بوده و این مرکز در بین ۱۰ مرکز برتر کشور قرار گرفته است.

وی با اشاره به تکمیل زیرساخت‌های مراکز علمی، کاربردی در استان‌های کشور اظهارداشت: این دانشگاه با توسعه زیرساخت‌ها وارد فاز جدید فعالیت خود شده و امید می‌رود با درایت مدیران مراکز استانی سهمی در اشتغال استان‌ها داشته باشد.

امید افزود: بر اساس تفاهم‌نامه با استان‌ها، این دانشگاه تامین نیازهای مهارتی در استان‌ها را متعهد شده و این آمادگی در دانشگاه وجود دارد که در تکمیل فرآیند آمایش خود نیازهای استان را در زمینههای مختلف شناسایی کند.

وی بیان کرد: در صورت نیاز به ایجاد مرکز و یا برگزاری دوره‌های جدید در  تمام استان‌ها و همچنین اردبیل این دانشگاه از هیچ اقدامی دریغ نخواهد کرد.

رییس دانشگاه جامع علمی ،-کاربردی به برنامه‌ریزی برای ایجاد دانشکده‌های علمی - کاربردی اشاره کرد و افزود: این دانشکده‌ها با تجمیع برخی مراکز و رشته‌ها و خوشه‌های نزدیک به هم راه‌اندازی می‌شوند.

وی  تشریح کرد: دانش‌آموختگان این دانشگاه به دلیل داشتن مهارت می‌توانند برای خود شغل ایجاد کنند و در حال حاضر بر اساس نظرسنجی بیش از ۷۵ درصد از دانش‌آموختگان این دانشگاه شاغل هستند.

امید افزود: از این تعداد ۴۰ درصد شغل شان متناسب با رشته‌هایی است که در این دانشگاه تحصیل کرده‌اند.

وی تنوع رشته‌ای در این دانشگاه را یادآور شد و گفت: در حال حاضر ۸۰۰ رشته در مقطع کاردانی و کارشناسی در این دانشگاه تدریس می‌شود.

او گفت: در حال حاضر اختیار برگزاری دوره‌های کوتاه مدت به استان ها تفویض شده و در این خصوص در گام اول زمینه آموزش مهارتی سربازان وظیفه در اوقات فراغت آنان فراهم شده است.
 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha