طرح‌های ورزشی با پیشرفت۸۰ درصد در خوزستان بهره‌برداری می‌شوند

اهواز – ایرنا - مدیر کل امور مجلس وزارت ورزش و جوانان گفت: طرح‌های ورزشی دارای پیشرفت ۸۰ درصدی در خوزستان، تا پایان امسال به بهره‌برداری می‌رسند.

به گزارش ایرنا سیدمجتبی سیدمومنی سه شنبه در نشست بررسی و توسعه ورزش رامهرمز و رامشیر که با حضور مدیرکل ورزش و جوانان، نماینده مردم رامهرمز و رامشیر در مجلس، فرماندار رامهرمز و مسئولان شهرستانی برگزار شد اظهار داشت: خوزستان یکی از قطب های اصلی ورزش در کشور به شمار می رود و رسیدگی به پروژه های این منطقه برای ما بسیار مهم است.

وی با بیان اینکه ورزش نقش تعیین کننده ای در سلامت مردم دارد گفت: باید کاری کنیم که تمامی نقاط کشور از امکانات و تجهیزات ورزشی بهره مند شوند تا یک جامعه شاداب و سالم داشته باشیم. خوشبختانه در خوزستان پروژه های خوبی احداث و یا در حال احداث هستند که امیدواریم سرانه ورزش استان افزایش پیدا کند.

مدیر کل امور مجلس وزارت ورزش و جوانان با اشاره به اینکه باید مناطق کم برخوردار بیشتر مورد توجه قرار گیرد گفت: در مناطق کم برخوردار میل و علاقه جوانان به ورزش بسیار است و اگر امکانات لازم را برایشان فراهم کنیم می توان شاهد حضور آنها در تیم های ملی و افتخارآفرینی برای کشورمان باشیم.

در ادامه افشین حیدری مدیرکل ورزش و جوانان خوزستان گفت: ما در خوزستان ۳۴۰ پروژه نیمه تمام داریم که بعضی از آنها را باید ثبت ملی کنیم. تا سال ۹۵ اعتبارات حوزه ورزش استان سالانه بالغ بر ۲۰۰ میلیارد ریال بود لذا یکی از برنامه های ما در سال ۹۶ به سرانجام رساندن پروژه های نیمه تمام بود و در این مسیر مشکلات و معضلات زیادی سر راهمان وجود داشت. تا به امروز بیش از پنج هزار میلیارد ریال در پروژه های ورزشی هزینه شده که منجر به افتتاح بسیاری از پروژه ها شد البته خیلی از آنها هنوز روی زمین مانده است.

وی با بیان اینکه پروژه های نیمه تمام زیادی در خوزستان وجود دارد که ما تلاش کردیم بخشی از آنها را با استناد به ماده ۲۷ به افراد حقیقی و حقوقی واگذار کنیم افزود: با وجود اینکه مشکلات ورزش استان بسیار زیاد است اما هیچ گاه به دنبال سیاه نمایی نبودیم بلکه تلاش می‌کنیم فضای ورزش استان بهتر شود.

مدیرکل ورزش و جوانان خوزستان ضمن تشکر از شهردارانی که به ورزش استان کمک می کنند گفت: سال گذشته با همکاری سازمان مدیریت و برنامه ریزی خوزستان، با شهرداری ها تفاهم نامه همکاری منعقد شد تا به موجب آن شاهد توسعه و پیشرفت ورزش خوزستان باشیم. همچنین روز گذشته تفاهم نامه ای سه جانبه در راستای احداث یکصد زمین چمن مصنوعی در سطح استان بین اداره کل ورزش و جوانان، سازمان مدیریت و برنامه ریزی و شهرداری های استان منعقد شد.

وی با اشاره به اینکه باید امکانات و احداث پروژه های ورزشی به صورت متوازن در استان تقسیم شوند گفت: در سال جاری ۳۰۰ میلیارد ریال اعتبار از محل ارزش افزوده ابلاغ شده است که بنا داریم با برگزاری یک مناقصه بزرگ تجهیزات و امکانات مناسبی در اختیار مناطق محروم از جمله شهرستان های رامهرمز و رامشیر قرار دهیم.

حیدری در رابطه با ورزشگاه تندگویان شهرستان رامشیر گفت: امیدوارم با اختصاص اعتبار از سوی استانداری و سازمان مدیریت و برنامه ریزی، این ورزشگاه از شرایط فعلی خارج شود البته ما هم در این زمینه کمک می کنیم وتمام تلاش خود را برای برطرف کردن مشکلات این ورزشگاه انجام می دهیم. ما جزو دستگاه هایی هستیم که طی سه سال گذشته ریالی از اعتبارات را برگشت ندادیم و سعی کردیم تمام اعتبارات اختصاص داده شده را جذب کنیم.

وی با بیان اینکه بازسازی و احداث زمین چمن منطقه "مشراگه" جزو اولویت های ما است گفت: از آنجا که شهرداری ها نقش تعیین کننده در توسعه ورزش استان دارند از شهرداران درخواست می شود پیگیر مشکلات ورزش منطقه خود باشند که تا قبل از پایان سال حداقل چند زمین چمن احداث شود.

مدیرکل ورزش و جوانان خوزستان در رابطه با استخر رامشیر گفت: امسال از محل اعتبارات شهرستان ۱۰ میلیارد ریال برای احداث این استخر کنار گذاشته شد همچنین ۳۴ میلیارد ریال از محل ارزش افزوده برای این طرح در نظر گرفته شده است که امیدواریم مشکل این استخر برطرف شود. وجود استخر جز اولویت های ورزش رامشیر است که باید به سرانجام برسد. در رامهرمز پروژه های خوبی راه اندازی شده ولی هنوز سرانه فضای ورزشی در این منطقه مطلوب نیست و باید پروژه بیشتری دراین منطقه احداث شود.

وی گفت: تربیت بدنی در گام اول به دنبال انعقاد تفاهم نامه با شهرداری ها است تا مردم از اماکن ورزشی بهره مند شوند. اولویت ما به سمت پروژه های مشارکتی است و هر پروژه ای که متقاضی آن شهرداری، دهیاری باشد بر اساس ماده ۲۷ این اجازه را داریم که آن پروژه را واگذار کنیم.

در ادامه ابراهیم متینیان نماینده مردم رامهرمز و رامشیر درمجلس افزود: انتظار داریم به مجموعه ورزشی تندگویان که روزانه ورزشکاران بسیاری در این محل به ورزش می پردازند، رسیدگی شود و کار بهسازی آن انجام شود.

وی با بیان اینکه ورزش رامهرمز و رامشیر نیاز به تغییر و تحول دارد گفت: آموزش و پرورش شهرستان به لحاظ تکمیل و تجهیز سالن های ورزشی با مشکل مواجه است همچنین اداره زندانهای شهرستان  ظرف چند روز آینده افتتاح می شود که انتظار داریم امکانات و تجهیزات ورزشی برای آن در نظر گرفته شود.

نماینده مردم رامهرمز و رامشیر در مجلس گفت: ۲ مجموعه ورزشی از وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی گرفتیم که یکی را به مشراگه و دیگری را به منطقه رودزر اختصاص دادیم. شهرستان رامشیر فضاهای ورزشی خوبی دارد اما تجهیز نیستند لذا باید به گونه ای عمل شود که امکانات خوبی در اختیار این ۲ شهرستان قرار گیرد.

وی افزود: انتظار داریم به طور ویژه به ورزش شهرستان رامهرمز و رامشیر رسیدگی شود .

افتتاح و بهره برداری زمین چمن طبیعی در رامهرمز

زمین چمن طبیعی شهید قربانی با حضور سیدمجتبی سید مومنی مدیر کل امور مجلس وزارت ورزش و جوانان،ابراهیم متینیان نماینده مردم رامهرمز و رامشیر در مجلس، افشین حیدری مدیرکل ورزش و جوانان خوزستان ، فرماندار و جمعی از مسئولین محلی افتتاح شد.

این مکان توسط بخش خصوصی با اعتباری بالغ بر ۱۵ میلیارد ریال احداث شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 8 =