کمیسیون انتخابات قرقیزستان نتایج انتخابات پارلمانی را ابطال کرد

تهران – ایرنا – کمیسیون انتخابات کشور قرقیزستان در آسیای مرکزی امروز سه شنبه درپی تظاهرات و ناآرامی های شب گذشته، نتیجه انتخابات پارلمانی روز یکشنبه را باطل کرد.

به گزارش ایرنا به نقل از رسانه های آسیای مرکزی، "گلناره جورابایفا" یکی از اعضای کمیسیون مرکزی انتخابات امروز سه شنبه ابطال نتایج انتخابات را اعلام کرد.

وی با اشاره به اینکه این کمیسیون مساله انحلال کمیسیون را نیز بررسی کرده است، گفت: ما با این انتخابات اعتبار خود را از بین برده ایم و بهترین کار برای ما انحلال کمیسیون انتخابات است.

همچنین، رویترز نیز در گزارشی پیرامون اعتراضات به نتایج انتخابات پارلمانی قرقیزستان نوشت: دولت سورونبای جینبکوف رئیس جمهور قرقیزستان اوایل وقت امروز سه شنبه اعلام کرد که دولت کنترل اوضاع را در دست دارد. رئیس جمهور در عین حال آمادگی خود را برای انحلال نتایج انتخابات اعلام کرد و با اعلام اینکه از نیروهای امنیتی خواسته از سلاح گرم استفاده نکنند، از مخالفان خواست که به اعتراضات پایان دهند.

وی خاطرنشان کرد اقدامات معترضان خشمگین که برخی ساختمانهای دولتی از جمله تلویزیون را تصرف کردند، تلاشی از سوی برخی نیروهای سیاسی برای گرفتن غیرقانونی قدرت است.

در ناآرامی های دوشنبه شب در بیشکک پایتخت قرقیزستان که بنا به گزارشها یک کشته و ۵۹۰ زخمی برجا گذاشته است، معترضان وارد ساختمان پارلمان و برخی مراکز دولتی شدند و "المازبیگ اتامبایف" رئیس جمهور سابق را که به اتهام فساد در زندان است، آزاد کردند. 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =

سرخط اخبار جهان