وزیر جنگ رژیم صهیونیستی خواستار انسداد حقوق خانواده‌های شهدای فلسطینی شد

تهران - ایرنا - «بنی گانتس» وزیر جنگ رژیم صهیونیستی خواستار بلوکه شدن (مسدود کردن) صدها هزار «شیکل» (واحد پول رژیم اشغالگر قدس) از حقوق اسرا و خانواده‌های شهدای فلسطینی در قدس و سرزمینهای اشغالی ۱۹۴۸ شد.

به گزارش امروز (سه شنبه) مرکز اطلاع‌رسانی فلسطین به نقل از روزنامه صهیونیستی «معاریو»، گانتس خواستار انسداد اموالی شده که تشکیلات خودگردان و «جنبش حماس» قرار بود به عنوان حقوق ماهیانه برخی خانواده‌های اسرا و شهدای فلسطینی در قدس و فلسطین اشغالی ۱۹۴۸ پرداخت کنند.

رژیم صهیونیستی در ژوئیه ۲۰۱۸ (تیر ۹۷) طرحی را تصویب کرد که طبق آن به صورت ماهیانه میزانی از مالیات تشکیلات خودگردان فلسطین را مسدود می‌کند. «آویگدور لیبرمن» وزیر جنگ سابق رژیم صهیونیستی که پیش‌نویس این قانون را تحت عنوان «کاهش حقوق خرابکاران» ارائه کرده بود، مدعی شد: تشکیلات خودگردان حدود ۳۰۰ میلیون دلار یعنی ۷ درصد از بودجه خود را صرف پرداخت حقوق اسرا و خانواده‌های فلسطینی آنها می‌کند.

رژیم اسرائیل مدعی است که تشکیلات خودگردان از پول مالیات برای کمک به خانواده قربانیان عملیات شهادت‌طلبانه و اسرای فلسطینی استفاده می‌کند.

دادگاه رژیم صهیونیستی نیز اردیبهشت ماه سال جاری دستور مسدود کردن ۴۵۰ میلیون شیکل (۱۲۷ میلیون دلار آمریکا) از درآمدهای مالیاتی تشکیلات خودگران فلسطین را صادر کرد.

طبق این حکم، نخست دستور توقیف موقت تمام دارایی‎های تشکیلات خودگران صادر شد و مقرر گردید در مرحله دوم در صورت لزوم ۵۰ میلیون شیکل (۱۴.۶ میلیون دلار) از اموال مالیات دهندگان به تشکیلات خودگردان توقیف شود.

کابینه امنیتی رژیم صهیونیستی در دی ماه سال گذشته نیز با طرح پیشنهادی «نفتالی بنت» وزیر جنگ وقت این رژیم برای مسدود کردن ۱۴۹ میلیون شیکل (۴۳ میلیوین دلار ) از درآمدهای مالیاتی تشکیلات خودگردان موافقت کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 5 =