انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا؛ ترامپ و جمهوری‌خواهان چه می‌گویند؟

تهران- ایرنا- کمتر از یک ماه تا آغاز انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، بازار اظهارنظرهای انتخاباتی و جنگ تبلیغاتی دو نامزد و دو حزب برای پیشی گرفتن از یکدیگر هر روز داغ‌تر می شود در این میان دونالد ترامپ نامزد جمهوری خواهان به ویژه به دلیل ابتلا به کووید 19 در روزهای اخیر در کوران رقابتهای انتخاباتی، حسابی خبرساز شده است.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا، دونالد ترامپ شامگاه دوشنبه پس از بازگشت از بیمارستان به کاخ سفید، پیام ویدئویی را در صفحه توئیتری خود منتشر کرد و گفت: از کرونا نترسید. شما می‌توانید آن را شکست دهید. ما تجهیزات و داروهای بسیار خوبی داریم. همه آنها اخیرا پیشرفت داشته است. 

رییس جمهوری آمریکا در حالی از مردم می‌خواهد که نباید به ویروس اجازه دهند تا بر آنها مسلط شود که تا کنون بیش از ۲۱۰ هزار نفر در آمریکا کشته شده‌اند و بیش از ۷ میلیون نفر هم مبتلا هستند.

ترامپ ۷۴ ساله ساعت ۱۸ و ۳۰ دقیقه دوشنبه به وقت واشنگتن  (بامداد سه‌شنبه) و پس از آن که تیم پزشکی‌اش اعلام کرد وی در ۷۲ ساعت گذشته تب نکرده و میزان اکسیژن در خون وی طبیعی است، بیمارستان نظامی والتر رید را ترک کرد و به کاخ سفید بازگشت. این در حالی است که بازگشت شتابزده ترامپ به کاخ سفید و بی‌اعتنایی او به توصیه‌های بهداشتی با هشدار صاحبنظران و انتقاد رسانه‌ها مواجه شده است.

کمتر از یک ماه مانده به انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، بحران کرونا و نحوه مدیریت آن همچنان عامل تعیین کننده در حمایت رای دهندگان از نامزدها است و نظرسنجی جدید نشان می دهد دو سوم آمریکایی ها می گویند دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا رفتاری غیرمسئولانه در برخورد با کرونا داشته است.

در این میان کارشناسان و برخی رسانه‌های آمریکایی معتقدند پنهان‌کاری مقامات کاخ سفید در مورد وضعیت سلامتی رئیس جمهوری آمریکا و پیروی هم حزبی‌ها از وی در دست‌کم گرفتن خطر کرونا در این شرایط، سرنوشت ترامپ و جمهوری‌خواهان را در وضعیت سخت قرار داده است.

کوین اوکانر نامزد جمهوری خواه برای تصدی صندلی سنای آمریکا طی مناظره با ادوارد مارکی قانونگذار دمکرات ضمن حمایت از مواضع جمهوری خواهان پیش از انتخابات در مورد مسئله مدیریت کرونا گفت که وی از تشویق افراد به ماسک زدن حمایت می کند اما این کار نباید الزامی شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha