تعداد جان باختگان کرونا در استان مرکزی ۲ رقمی شد

اراک - ایرنا - رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: تعداد جان باختگان ناشی از کرونا در استان مرکزی در ۲۴ ساعت گذشته به بالاترین حد از زمان شیوع این ویروس تاکنون رسید و برای نخستین بار ۲ رقمی شد.

دکتر سید «محمد جمالیان» روز سه‌شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: در ۲۴ ساعت گذشته ۳۲۲ مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا در استان مرکزی شناسایی شده و در این مدت  ۱۱ نفر نیز بر اثر این ویروس جان خود را از دست داده‌اند.

وی بیان کرد: سه بیمارستان امیرالمومنین (ع)، آیت‌الله خوانساری و امیرکبیر اراک برای درمان و پذیرش بیماران کرونایی در این شهر اختصاص یافته که ظرفیت هر سه بیمارستان شده و شرایط نگران کننده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک ادامه داد: از ۳۲۲ مورد جدید شناسایی شده در ۲۴ ساعت گذشته در استان مرکزی، ۴۳ نفر در بیمارستان‌ها بستری شده‌اند که در حال دریافت مراقبت‌های تخصصی و ویژه هستند.

دکتر جمالیان اظهار داشت: استان مرکزی همچنان در شرایط قرمز کرونایی به سر می‌برد و انتظار است برای مقابله با این ویروس و شرایط بحرانی، مردم بیش از پیش به رعایت پروتکل‌های بهداشتی و زدن ماسک توجه کنند.

وی اظهار داشت: مشاهده برخی رفتارهای عادی از سوی مردم در برابر این بیماری جای تاسف دارد و کادر بهداشت و درمان به شدت خسته‌ شده‌اند و بیش از توان خود مایه گذاشته‌اند.

بر اساس اعلام سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، تا ۱۴ مهرماه جاری، ۴۷۵ هزار و ۶۷۴ نفر در ایران به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و تاکنون ۲۷ هزار و ۱۹۲ نفر نیز بر اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده‌اند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha