۱۵ مهر ۱۳۹۹،‏ ۱۳:۵۲
کد خبرنگار: 2233
کد خبر: 84066808
۱ نفر

برچسب‌ها

۱۳ هکتار اراضی ملی صومعه سرا رفع تصرف شد

رشت _ ایرنا _ رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری صومعه سرا گفت:  با تلاش ماموران یگان حفاظت ، در شش ماه نخست  امسال طی۲۲ عملیات ۱۳ هکتار از اراضی ملی ، از دست متصرفان خارج شد .

فرزین دلسوز روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا  اظهار داشت: طی این مدت ۲۶ فقره پرونده بر اساس ماده ۶۹۰ (تصرف اراضی ) و ارجاع به مقام قضائی تنظیم شده است.
وی به تلاش  یگان های حفاظت در راستای  مبارزه با ساخت وساز های غیر مجاز اشاره و تصریح کرد: با اقدام به موقع در ۱۳مورد از ساخت و سازهای غیر مجاز جلوگیری و رفع تصرف انجام شده است .
وی در ادامه از کشف و ضبط چوب آلات قاچاق به ارزش ۶۸۰ میلیون ریال در این شهرستان خبر داد و افزود: در شش ماه گذشته ۶۴ دستگاه خودرو حامل چوب آلات قاچاق توقیف شده که در آن یک هزار و ۲۴۲ اصله چوب به حجم ۳۲ متر مکعب کشف و ضبط شده است .
وی در ادامه با اشاره به  کشف و ضبط ۱۹۵ کیلوگرم زغال اظهار داشت: ماموران ما طی این مدت موفق شده اند ۴۵۱ عدد پالت جنگلی به وزن ۹هزار و ۲۰ کیلو گرم را کشف و ضبط کنند .
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری صومعه سرا با اشاره به اینکه انواع چوب آلات کشف شده  از نوع راش، اوجا، توسکا، افرا بوده است افزود: صیانت و حفاظت از منابع طبیعی  وظیفه همه مردم است و همه باید در راستای حفاظت از آن و جلوگیری از نابودی عرصه های طبیعی تلاش کنند.

شهرستان صومعه سرا در غرب استان گیلان، دارای ۲۱ هزار هکتار اراضی ملی، حدود سه هزار هکتار اراضی تالابی و بیش از پنج هزار هکتار جنگل در منطقه تنیان است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 8 =

سرخط اخبار استان‌ها