کودکان، شهر تهران را از پشت پنجره خانه‌ها به تصویر می‌کشند

تهران-ایرنا- اداره‌کل آموزش های شهروندی شهرداری تهران، فراخوان دومین نقاشی کودکان پایتخت را با عنوان «شهری که من دوست دارم از پشت پنجره خانه‌مان ببینم» منتشر کرد.

به گزارش روز سه‌شنبه ایرنا از روابط عمومی معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، با توجه به شیوع ویروس کرونا و تعطیلی مدارس، در دومین فراخوان از کودکان درخواست شده، شهر را از پشت پنجره خانه‌هایشان به تصویر بکشند.

این مسابقه که توسط اداره‌کل آموزش های شهروندی شهرداری تهران با مشارکت کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و به مناسبت «هفته ملی کودک» برگزار می‌شود، برای کودکان ۴ تا ۱۴ ساله طراحی شده است.   

علاقه‌مندان می توانند برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا، آثار خود را به صورت الکترونیک تا ۳۰ آبان از طریق نشانی http://farhangi.tehran.ir ارسال کنند.  پس از انتخاب آثار برتر اصل نقاشی به دبیرخانه جشنواره ارسال می‌شود.

همچنین علاقه‌مندان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن ۹۶۰۲۱۷۴۴-۰۲۱ تماس بگیرند.

امسال هم مانند سال گذشته با همکاری سازمان زیباسازی شهرداری تهران آثار برتر در سطح شهر اکران می‌شود؛ چرا که یکی از اهداف این مسابقه گرفتن نگاه و دیدگاه کودکان در خصوص شهر و طراحی شهری است.

سال گذشته بیش از ۹ هزار اثر به اولین جشنواره «نقاشی کودکان تهران» ارسال شد که از این تعداد ۱۴۰ اثر به نمایشگاه راه پیدا کرد؛ علاوه بر نمایشگاه متمرکز این آثار در دو نوبت در سطح شهر اکران شد و مورد استقبال شهروندان قرار گرفت.

برنامه‌های هفته ملی کودک از ۱۲ مهر با شعار «آینده را باید ساخت» و با محوریت کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان تا ۱۷ مهر ۱۳۹۹ به صورت مجازی برگزار می‌شود، ۱۶ مهر به‌ عنوان روز جهانی کودک نامگذاری شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =