رعایت پروتکل‌های بهداشتی در مدارس استان اردبیل رصد می‌شود

اردبیل - ایرنا - مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل از رصد مستمر نحوه رعایت پروتکل‌های بهداشتی در مدارس این استان توسط آموزش و پرورش و گروه‌های دانشگاه علوم پزشکی خبر داد.

احمد ناصری روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: حفظ سلامت دانش‌آموزان و معلمان، اولویت آموزش و پرورش استان در شرایط کرونایی است.

وی افزود: گزارش‌های بازدیدها از مدارس حاکی از این است که طی چند هفته اخیر و در جریان آموزش در مدارس، در غالب موارد پروتکل‌های بهداشتی از جانب عوامل، معلمان و دانش‌آموزان رعایت شده است.

وی با تسلیت درگذشت معلم فرهیخته استان مرحوم قاسم هدایتی به دلیل ابتلا به کرونا در اردبیل گفت: بنابر اظهار مدیران مدارس تیزهوشان شهید بهشتی ۱ و ۲، فرزانگان، شیخ مفید، شهید شهریاری و عفاف اردبیل که مرحوم به تدریس در آنها مشغول بوده‌اند، هیچ گزارشی از ابتلای دانش‌آموزان و همکاران این مدارس به کرونا اعلام نشده است.

او تشریح کرد: برای اطمینان خاطر اولیا و دانش‌آموزان طبق مصوبه شورای مدارس مذکور، آموزش در این مدارس به مدت ۲ هفته به صورت غیرحضوری و از طریق شبکه آموزش دانش‌آموزی شاد پیگیری خواهد شد.

ناصری در ادامه با اشاره به مفاد بخشنامه "تعیین تکلیف وضعیت تحصیلی کلاس‌ها یا مدارس دارای افراد مبتلا اعم از دانش‌آموز یا همکار"  که از سوی معاونت تربیت‌بدنی و سلامت وزارت به استان‌ها ابلاغ شده، افزود: اگر در یک کلاس، دانش‌آموزی دارای علائم عفونت تنفسی، آنفلوآنزا و یا مورد مثبت کرونا باشد، آن کلاس برای مدت ۲ هفته به‌صورت غیرحضوری برگزار می‌شود ، همچنین اگر در مدرسه‌ای در بیش از یک کلاس، دانش‌آموزی دارای علائم عفونت تنفسی، آنفلوآنزا و یا مورد مثبت کرونا باشد، آن مدرسه برای مدت ۲ هفته به‌صورت غیرحضوری برگزار خواهد شد.

وی با بیان اینکه بر اساس بخشنامه ارسالی، اگر در محل اقامت معلم یا دانش‌آموز فرد مشکوکی به علائم کرونا وجود داشته باشد، آن معلم یا دانش‌آموز برای مدت ۲ هفته نباید در محل کار حضور پیدا کند، اظهارداشت: همچنین در خصوص معلمان چرخشی آخرین کلاس‌هایی که معلم طی سه روز گذشته در آن حضور داشته به مدت ۲ هفته غیرحضوری خواهد بود و در مورد معلمان اختصاصی دوره ابتدایی که مشکوک به کرونا هستند، کلاس معلم مشکوک برای مدت ۲ هفته تعطیل خواهد شد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل رعایت موازین بهداشتی، استفاده از ماسک، رعایت فاصله‌گذاری و گندزدایی سطوح در مدارس را لازمه آموزش حضوری دانش‌آموزان در دوران بیماری کرونا ذکر کرد و گفت: در صورت بالا رفتن درصد دانش‌آموزان مبتلا به کرونا در استان، تحصیل دانش‌آموزان به صورت مجازی و غیرحضوری ادامه می یابد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha