وزیر نفت با گازرسانی به سه روستای زیر ۲۰ خانوار ملایر موافقت کرد

همدان- ایرنا- نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اتمام گازرسانی به روستاهای این شهرستان گفت: تنها سه روستای زیر ۲۰ خانوار ملایر از نعمت گاز بهره‌مند نبودند که با پیگیری‌های انجام شده، «بیژن نامدار زنگنه» وزیر نفت با گازرسانی به این سه روستا موافقت کرد.

حجت الاسلام احد آزادیخواه روز سه‌شنبه در این باره اظهار داشت: سه روستای خوش‌آباد، قشلاق پیرحیاتی و گلدسته ملایر زیر ۲۰ خانوار هستند که مجوز گازرسانی به این روستاها از وزیر نفت اخذ شد.

وی افزود: با توجه به شیب بالای مهاجرت معکوس به روستاها، پیش‌بینی می‌شود تا سال آینده و سرشماری نفوس و مسکن سال ۱۴۰۰ تعداد خانوارهای این سه روستا از ۲۰ خانوار عبور کند.

رییس مجمع نمایندگان استان همدان تاکید کرد: بدون شک ارایه امکانات به این روستاها می‌تواند روند مهاجرت معکوس را آسان‌سازی و سرعت بخشد.

حجت الاسلام آزادیخواه ادامه داد: طبق اعلام شرکت گاز ملایر، در حال حاضر تمامی روستاهای این شهرستان از نعمت گاز بهره‌مند هستند و تنها این سه روستا چون زیر ۲۰ خانوار هستند، گاز ندارند که با اخذ این مجوز به‌زودی عملیات گازرسانی آنها آغاز می‌شود.

وی بیان کرد: در حال حاضر ۹۹.۸ درصد از جمعیت روستایی و صد درصد جمعیت شهری از نعمت گاز برخوردار هستند و نرخ بهره‌مندی خانوارهای شهری و روستایی این شهرستان از نعمت گاز ۹۹.۹ درصد است.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی، مردم به ‌ویژه روستاییان را شایسته بهترین خدمات دانست و بیان کرد: تمام تلاش ما کاهش مشکلات، بهبود معیشت مردم و ارایه خدمت صادقانه به مردم است تا بتوانیم در این شرایط باری از روی دوش مردم برداریم.

طبق گزارش شرکت گاز ملایر، از ۲۰۸ روستای این شهرستان تاکنون ۲۰۱ روستا از نعمت گاز بهره‌مند شدند که سه روستای زیر ۲۰ خانوار دیگر نیز در دستور گازرسانی قرار گرفت و مابقی نیز خالی از سکنه است.

سال ۹۷ استان همدان به عنوان نخستین و تنها استان سبز کشور در زمینه گازرسانی شهری و روستایی معرفی شد.

شهرستان ملایر دارای بیش از ۱۰۸ هزار مشترک گاز خانگی، تجاری و صنعتی است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha