بسیج آموزش حضوری مقابله با کرونا در شهرکرد آغاز شد

شهرکرد- ایرنا- رییس مرکز بهداشت چهارمحال و بختیاری گفت: بسیج آموزش و اطلاع‌رسانی حضوری با استقرار ۱۰ ایستگاه و حضور ۱۰۰ کارشناس مرکز بهداشت از روز سه‌شنبه (۱۵ مهر) در شهرکرد آغاز شد.

سید راشد جزایری روز سه‌شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: اعتقاد دانشگاه علوم پزشکی استان بر این است آموزش و تغییر نگرش مردم نسبت به ویروس کرونا در مقایسه با ایجاد محدودیت‌های اجتماعی در اولویت است، از همین رو در کنار آموزش در فضای مجازی، اطلاع‌رسانی و ارائه آموزش‌های حضوری نیز در دستورکار قرار گرفته است.

وی ادامه داد: در همین راستا بسیج اطلاع‌رسانی و آموزش با شعار «کارکن،  زندگی کن و با کرونا هم مقابله کن»  در شهرکرد راه‌اندازی شده است و انتظار می‌رود در مدت ۱۴ روز اجرای این طرح، بتوان شاهد توقف روند صعودی ویروس در استان بود.

به گفته جزایری، کارشناسان بهداشتی در ۲ نوبت صبح‌ها از ساعت ۱۰ تا ۱۲ و بعداز ظهرها از ساعت ۱۶ تا ۱۸ در ایستگاه‌های آموزش مقابله با کرونا فعال هستند.

رییس مرکز بهداشت چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه از ۶ مهر ماه وضعیت شیوع کرونا در این استان از حالت نارنجی به قرمز تبدیل شد، اظهار داشت: با توجه به سردسیر بودن استان و وقوع زودرس فصل سرما و شیوع بیماری‌هایی نظیر سرماخوردگی و آنفلوآنزا، ارائه آموزش‌های لازم به مردم برای جلوگیری از شیوع این بیماری‌ها دارای اهمیت دوچندانی است.

جزایری روند شیوع کرونا در استان را همچنان صعودی و افزایشی اعلام کرد و گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته ۳۰۷ نفر با علائم مشکوک به کرونا  به مراکز درمانی استان مراجعه کردند که آزمایش نیمی از این تعداد مثبت شده است.

به گزارش ایرنا، ویروس کرونا که منجر به بیماری نوپدید کووید ۱۹ شده است، بسیاری از کشورهای جهان درگیر کرده است و سازمان بهداشت جهانی را برآن داشته تا وضعیت فوق‌العاده اعلام کند.

استفاده همگانی از ماسک، رعایت فاصله ۲ متری از یکدیگر، شست‌وشوی دست‌ها با آب و صابون، رعایت بهداشت فردی، خودداری از دست دادن‌های مکرر و منع سفر و حضور در اجتماعات از جمله نکاتی است که پزشکان متخصص برای پیشگیری از شیوع این ویروس توصیه می‌کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha