وضعیت کرونا در تربت‌حیدریه نگران کننده است

تربت‌حیدریه- ایرنا- رییس دانشگاه علوم پزشکی تربت‌حیدریه وضعیت این شهرستان از نظر تعداد مبتلایان به ویروس کرونا را نگران کننده توصیف کرد و گفت: تنها راه شکست بیماری کووید ۱۹، مشارکت و همراهی بیش‌ از پیش مردم در رعایت پروتکل‌های بهداشتی و اجرای صحیح فاصله‌گذاری اجتماعی است.

حسین ابراهیمی‌پور روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه شهرستان‌های تربت‌حیدریه، مه‌ولات و زاوه در شرایط قرمز کرونا قرار دارند افزود: آغاز فصل پاییز و همزمانی آن با بیماری آنفلوآنزا، مشکلات کادر درمانی را دو چندان کرده است و مردم برای جلوگیری از ابتلا به ویروس کرونا، علاوه بر شست و شوی مرتب دست‌ها، باید فاصله‌گذاری اجتماعی را رعایت و از حضور در مراکز شلوغ و پرجمعیت خودداری کنند.

وی با بیان اینکه هم‌اکنون روزانه بطور میانگین ۴۰ تا ۵۰ بیمار مبتلا به ویروس کرونا در مراکز درمانی تربت‌حیدریه بستری می‌شوند، هشدار داد با توجه به تداوم وضعیت موجود و ظرفیت تخت‌های بیمارستانی برای ۲۰۰ بیمار، مجبوریم از دیگر شهرستان‌ها کمک بگیریم که در عمل به خاطر همه‌گیری بیماری کووید ۱۹، این کار امکان پذیر نیست.

دانشگاه علوم پزشکی تربت‌حیدریه به ۳۶۳ هزار نفر جمعیت ساکن سه شهرستان تربت‌حیدریه، مه‌ولات و زاوه در جنوب استان خراسان رضوی خدمت می‌کند.
این دانشگاه ۱۹۰ تخت در بیمارستان نهم دی تربت‌حیدریه و ۲۰ تخت در بیمارستان شهر مه‌ولات دارد.
دانشگاه علوم پزشکی تربت‌حیدریه دارای ۵۹ عضو هیات علمی و ۶۱۹ دانشجو است که در ۱۰ رشته مامایی، اتاق عمل، هوشبری، پرستاری، فناوری اطلاعات سلامت، علوم‌آزمایشگاهی، بهداشت محیط، بهداشت عمومی، فوریت‌های پزشکی، تکنسین سلامت دهان و دندان و در مقاطع کاردانی و کارشناسی تحصیل می‌کنند. 

مرکز شهرستان ۲۲۵ هزار نفری تربت‌حیدریه در ۱۵۰ کیلومتری مشهد واقع است.

براساس آخرین آمار رسمی تاکنون ۴۷۵ هزار و ۶۷۴ نفر در ایران بطور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شدند و با فوت ۲۳۵ نفر در ۲۴ ساعت گذشته تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۲۷ هزار و ۱۹۲ نفر رسیده است.

همچنین تاکنون ۳۹۲ هزار و ۲۹۳ نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند.

"پاندمی کرونا" در جهان تاکنون ۳۵ میلیون و ۴۴۳ هزار و ۲۱۶ نفر را بیمار کرده و جان یک میلیون و ۴۲ هزار و ۶۰۰ نفر را در ۲۳۰ کشور گرفته است. 
۲۶ میلیون و ۶۴۹ هزار و ۴۸۶ نفر از افراد مبتلا به ویروس کرونا در جهان نیز تاکنون درمان شده‌اند.
در این میان آمریکا با هفت میلیون و ۶۳۷ هزار و ۶۶ بیمار کووید ۱۹ و ۲۱۴ هزار و ۶۱۵ قربانی ویروس کرونا، بیشترین آمار ابتلا و تلفات ناشی از پاندمی کرونا را در جهان به خود اختصاص داده است. 
بر اساس آخرین آمارهای رسمی، ایران در جدول مبتلایان و جانباختگان پاندمی کرونا جایگاه سیزدهم را در میان کشورهای جهان دارد. 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha