گازرسانی به چهار هزار واحد مسکونی روستایی خراسان شمالی انجام می‌شود

بجنورد- ایرنا- مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه خراسان شمالی گفت: گازرسانی به چهار هزار واحد مسکونی روستایی استان که صاحبان آنها توانایی مالی برای اجرای آن در منزل خود را ندارند با حمایت کمیته امداد امام خمینی(ره) و این شرکت امسال انجام می‌شود.

مجتبی شکوری روز شنبه به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این تعداد خانوار روستایی استان در حالی از گاز طبیعی بهره ندارند که علمک گاز تا در خانه رفته است، اما آنها توانایی مالی برای اجرای گازرسانی به منزل را ندارند.

وی افزود: بر اساس برآوردها، ۱۰ هزار خانوار روستایی استان از گاز طبیعی بی بهره اند که برای گرمایش منزل از نفت سفید استفاده می کنند، امسال قرار است با همکاری کمیته امداد امام خمینی(ره) چهار هزار خانوار از لیست مصرف کنندگان نفت سفید حذف شود.

شکوری اظهار داشت: در سال های اخیر روستاییان زیادی در استان از خدمات گازرسانی بهره مند شده اند و به دنبال آن، میزان مصرف نفت سفید در این مناطق کاهش یافته است.

وی در باره تامین نفت سفید برای روستاییان گفت: با توجه به اینکه کالابرگ حذف شده و توزیع نفت سفید ۱۰۰ درصد الکترونیکی و با استفاده از زیرساخت‌های بانکی انجام می شود، متقاضیان دریافت این محصول باید در سامانه نیوتجارت ثبت نام کنند.

وی افزود: این اقدام به منظور افزایش رفاه مصرف‌کنندگان و جلوگیری از توزیع و عرضه خارج از شبکه این فرآورده در استان انجام شده و تاکنون چهار هزار و ۷۰۰ نفر در این سامانه ثبت نام کرده اند.

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه خراسان شمالی گفت: مشکل و نگرانی در تامین نفت سفید برای روستاییان استان وجود ندارد.

خراسان شمالی در شمال شرق کشور واقع است که ۴۴ درصد از جمعیت آن در روستاها سکونت دارند.  

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha