۸ طرح هادی روستایی در چهارمحال و بختیاری بهره‌برداری می‌شود

شهرکرد- ایرنا- مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی چهارمحال و بختیاری گفت: همزمان با روز روستا (۱۵ مهر) هشت طرح روستایی با اعتبار ۳۰ میلیارد ریال در استان به بهره‌برداری می‌رسد.

سهراب رییسی روز سه‌شنبه با گرامیداشت روز روستا در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: این هشت طرح در روستاهای سلمانک سفلی و ورکهله در شهرستان لردگان، قلعه تک در شهرستان کیار، نصیرآباد و گردو سفلی در شهرستان کوهرنگ، سلطان‌آباد از توابع شهرستان بروجن، قلعه‌درویش در شهرستان اردل و شیخ‌شبان در شهرستان بن افتتاح می‌شود.

وی ادامه داد: علاوه‌بر آن عملیات اجرایی پنج طرح هادی روستایی با اعتباری افزون بر ۲۰ میلیارد ریال در روستاهای مرغملک شهرستان شهرکرد، باجگیران شهرستان کیار، فخرآباد از توابع شهرستان کوهرنگ، سرتنگ‌مسن در شهرستان خانمیرزا وکاوند درویشان در شهرستان  اردل در استان آغاز می‌شود.

رییسی تصریح کرد: صدور ۶۷هزارمین جلد سند مالکیت روستایی استان که با همکاری اداره ثبت اسناد و املاک استان صادر شده است نیز یکی دیگر از اقداماتی است که در روز روستا انجام می‌شود.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه این نهاد به عنوان اصلی‌ترین متولی عمرانی در روستاها،  فعالیت‌های گسترده‌ای در سطح استان انجام داده است، خاطرنشان کرد: مسکن محرومین یکی از مهمترین این فعالیت‌ها است که از یک هزار واحد مسکن محرومین در سطح استان با اعتبار ۶۵۰ میلیارد ریال بهره‌برداری می‌شود و برای هرواحد مسکونی مبلغ ۴۰۰ میلیون ریال تسهیلات و ۲۵۰ میلیون ریال کمک بلاعوض پرداخت شده است.

رییسی افزود: آیین رسمی افتتاحیه بعد از شکست کرونا با حضور در محل طرح‌ها برگزار می‌شود.

به گزارش ایرنا، شورای عالی انقلاب فرهنگی ۱۵ مهر را به عنوان روز ملی روستا و عشایر در تقویم ملی ثبت کرده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 8 =