استاندار فارس: بی‌توجهی به شیوه‌نامه‌های مقابله با کرونا، تدابیر را سختگیرانه خواهد کرد

شیراز-ایرنا- استاندار فارس گفت: در صورت بی‌توجهی به رعایت اصول بهداشتی و پیشگیری از شیوع کرونا، تدابیر سختگیرانه‌تری در استان اعمال خواهد شد.

عنایت الله رحیمی سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با قدردانی از اقشار مختلف مردم به ویژه  اصناف در اجرای تصمیم‌های ستادهای ملی و استانی مدیریت بیماری کرونا، از آنها خواست با رعایت دقیق دستورالعمل های بهداشتی در پیشگیری  از این بیماری، مسوولان و خادمان خود در دولت به خصوص زحمتکشان حوزه بهداشت و درمان را یاری کنند.
استاندار فارس گفت: نظارت همگانی برای استفاده از ماسک، خودداری از سفرهای غیر ضروری  و رعایت پروتکل های بهداشتی همچنان مورد تاکید است.
رحیمی افزود: دستگاه های اجرایی ،بانک ها، شرکت ها و اصناف از ارایه خدمات به افرادی که ماسک نمی زنند خودداری کنند.
وی ادامه داد: اصناف در استان فارس با مسئولیت پذیری و حس نوع دوستی در مقابله با کرونا عملکرد موثری داشتند.
استاندار فارس با بیان اینکه حفظ سلامت مردم اولویت اول است، گفت: با توجه به گزارش ها و شیوع موج سوم کرونا مدیریت استان تلاش می کند با فرهنگ‌سازی و مشارکت همگانی با این ویروس مقابله کند.
رحیمی افزود: هر گونه اقدام مناسب و موثر برای مقابله با کرونا، با پیشنهاد دانشگاه علوم پزشکی مورد حمایت ما است.

استان فارس هم اینک در وضعیت هشدار از نظر کرونا قرار دارد.

هم اکنون هشت شهرستان استان فارس در وضعیت قرمز و ۲  شهرستان در وضعیت سفید قرار دارد و مابقی شهرستان های فارس از ۳۶ شهرستان این استان وضعیتی زرد در ابتلا به کرونا دارد.

تا ۱۴ مهر ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، سه هزار و ۹۰۲ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شدند و مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۴۷۵ هزار و ۶۷۴ نفر رسید.

از ۱۳ تا ۱۴ مهرماه جاری ۲۳۵ بیمار کرونا، جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۲۷ هزار و ۱۹۲ نفر رسیده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha