نشست وبیناری کمیته همکاری‌های رسانه‌ای ایران و روسیه سه‌شنبه برگزار می‌شود

مسکو - ایرنا - سومین نشست کمیته همکاری‌های رسانه‌ای ایران و روسیه با حضور سفرای دو کشور، معاونان وزارتخانه‌های فرهنگ و ارشاد اسلامی و امورخارجه ایران و روسیه و نمایندگان برخی از رسانه‌های تراز اول تهران و مسکو به صورت وبیناری فردا (سه شنبه) برگزار می‌شود.

«مسعود افشار» رئیس بخش دیپلماسی عمومی و رسانه‌ای سفارت جمهوری اسلامی ایران گفت: در این دور از گفت‌وگوها که با حمایت و ابتکار سفارت ایران در مسکو برگزار می شود زمینه‌های همکاری و هم‌افزایی در حوزه رسانه میان دو کشور در راستای تقویت مناسبات سیاسی، اقتصادی و فرهنگی دو طرف فراهم خواهد شد.

افشار در گفت‌وگو با ایرنا یادآور شد پیگیری مراحل انجام توافقات و تفاهمات و گفت‌وگوهای نشست‌های قبلی در دو سال گذشته که در تهران  و مسکو برگزار شد، از جمله محورهای این وبینار خواهد بود که توسط نمایندگان رسانه‌های دو کشور مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت.

وی گفت: پیشتر هم ماریا زاخارووا سخنگوی وزارت امورخارجه روسیه در دیدار با کاظم جلالی سفیر جمهوری اسلامی ایران در مسکو با استقبال از برگزاری سومین نشست کمیته همکاری‌های رسانه‌ای ایران و روسیه بر ضرورت ارتباط مستمر و نزدیکتر رسانه‌های دو کشور تاکید کرد.

دومین نشست کمیته همکاری‌های رسانه‌ای ایران و روسیه آذرماه سال گذشته با حضور سفیر ایران در فدراسیون روسیه، معاونان وزیران فرهنگ و ارتباطات و تنی چند از نمایندگان برخی از رسانه‌های دو کشور در مسکو  برگزار شد و در  آن نشست مراحل توافقنامه همکاری رسانه‌ای در قالب کمیته رسانه‌ای ایران و روسیه میان  «محمد خدادی»  و  «الکسی کنستانتینویچ ولین»  معاونان وزیران فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران و توسعه دیجیتالی، مخابرات و ارتباطات جمعی روسیه مورد بررسی قرار گرفت.
  خبرگزاری جمهوری اسلامی(ایرنا) با خبرگزاری دولتی تاس و هولدینگ خبری دولتی روسیا سگودنیا که شامل چندین رسانه از جمله خبرگزاری‌های ریانووستی، اسپوتنیک و شبکه راشاتودی و ۳۶۰ درجه است، همکاری نزدیک دارد.

 ایرنا با خبرگزاری تاس و هولدینگ روسیاسگودنیا تفاهم نامه همکاری امضا کرده و در عرصه‌های خبری و مبادله عکس و تجربیات و نیز کمک‌های متقابل به یکدیگر در دو کشور همکاری می‌کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 13 =

سرخط اخبار جهان