۱۴ مهر ۱۳۹۹،‏ ۱۶:۴۴
کد خبرنگار: 1208
کد خبر: 84065832
۰ نفر

برچسب‌ها

ادعای شرکت انگلیسی و تشدید دردسرهای قطر برای میزبانی از جام جهانی ۲۰۲۲

تهران- ایرنا- براساس ادعای یک شرکت مشاوره انگلیسی، کشور قطر در ارائه گزارش‌های مرتبط با تلفات ناشی از کووید-۱۹ مخفی کاری کرده است؛ ادعایی که در صورت صحت می‌تواند دردسرهای این کشور را برای میزبانی از جام جهانی ۲۰۲۲ افزایش دهد.

به گزارش ایرنا، انتشار گزارشی در خصوص مخفی کاری قطر در رابطه با وسعت حقیقی مقابله این کشور با ویروس کرونا، بحث‌ها و ابهامات را پیرامون میزبانی دوحه از جام جهانی ۲۰۲۲ باردیگر بر سر زبان‌ها انداخته است.

بدنبال انتشار گزارشی ۱۰ صفحه ای از سوی شرکت مشاوره Cornerstone Global Associates (کرنراستون گلوبال اسوشیتس) مستقر در لندن، درخواست‌ها برای انتقال این تورنمنت از قطر به کشوری دیگر دیگربار شعله‌ور شده است.

در این گزارش آمده است: قطر تا اواسط آگوست ۲۰۲۰، بیشترین آمار ابتلا به کرونا را به نسبت جمعیت در اختیار داشته است. گزارش داخلی که توسط یک شرکت پیشرو در بخش ساخت و ساز فعال در قطر که روی پروژه‌های فیفا کار می‌کند، حاکی از آن است که اکثر کارگران مشغول به کار در این پروژه‌ها که به کرونا مبتلا شده‌اند، جان خود را از دست داده‌اند اما مرگ آنان براثر ابتلا به کووید-۱۹ اعلام نشده است.

در ادامه این گزارش می‌خوانیم: نگرانی‌های مطرح شده با ابهامات در خصوص تفاوت آشکار مابین تعداد مبتلایان و نرخ مرگ و میر همخوانی دارد. گزارش داخلی این شرکت به بازگرداندن اجساد کارگران به کشورهایشان در نپال و هندوستان اشاره دارد. این اقدام با توصیه مقامات بهداشتی سراسر جهان مغایرت دارد؛ گزارش مذکور همچنین حاکی از آن است که مقامات قطری در گزارش آمار تلفات کووید-۱۹ تخلف و در نتیجه جامعه بهداشتی جهان را گمراه کرده‌اند.

کُرنراستون نوشته است: قطر مدعی است که تنها ۲۰۱ نفر براثر ابتلا به کرونا جان باخته‌اند که از نرخ مرگ و میر ۰.۱۷ درصدی حکایت دارد و این در حالی است که بنا به گفته کارشناسان بهداشتی این شرکت، نرخ مذکور به شکلی فاحش کمتر از تعداد واقعی به نظر می‌رسد.

این شرکت انگلیسی که برای سازمان بهداشت جهانی و خدمات بهداشت ملی بریتانیا خدمات مشاوره‌ای فراهم کرده می‌کند، از زمان اعطای امتیاز میزبانی جام جهانی به قطر در سال ۲۰۱۰ تاکنون، تحولات رخ داده در این کشور حاشیه‌نشین خلیج فارس را زیرنظر داشته است.

این گزارش به دردسرهای قطر در خصوص میزبانی از جام جهانی ۲۰۲۲ می‌افزاید؛ دوحه پیش از این به رشوه دادن به مقامات فیفا برای کسب امتیاز میزبانی متهم شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha