ششمین نوزاد سالم از مادر مبتلا به کرونا در میاندوآب متولد شد

مهاباد- ایرنا- مدیر شبکه بهداشت و درمان میاندوآب‌ با اشاره به تولد ششمین نوزاد سالم از مادر مبتلا به کرونا در این شهرستان گفت: این مادر ۳۶ ساله که در دوران بارداری به کرونا مبتلا شده بود، نوزاد خود را سالم و عاری از ویروس کرونا به دنیا آورد.

سهراب حیدری روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این مادر که با علایم بیماری کرونا در بخش ایزوله تنفسی بیمارستان عباسی میاندوآب بستری بود، حین زایمان توسط تیم مدیریتی بیمارستان به بخش زایمان بیمارستان حضرت فاطمه (س) منتقل شد.

وی افزود: تیم مدیریتی شبکه بهداشت و درمان میاندوآب از قبل، اتاق عمل ویژه و همچنین اتاق زایمان ویژه برای زایمان اینگونه مادران مشکوک به کرونا و مادران مثبت قطعی را در نظر گرفته بود.

مدیر شبکه بهداشت و درمان میاندوآب گفت: این مادر باردار مثبت کرونایی در ۳۹ هفتگی، به روش LDR (زایمان بدون درد) پسری سالم با وزن ۴.۲ کیلوگرم به دنیا آورد.

حیدری با بیان اینکه هفته گذشته نیز یک نوزاد از مادر ۲۹ ساله مبتلا به کرونا در این شهرستان سالم به دنیا آمد، گفت: اکنون حال نوزاد و مادر ۳۶ ساله وی که دومین زایمان خود را تجربه کرد خوب بوده و پس از مشاوره متخصصان عفونی و اطفال از بیمارستان مرخص می‌شود.

امسال یک مادر باردار ۲۲ ساله نیز در این شهرستان بر اثر ابتلا به کرونا درگذشت.

آذربایجان‌غربی از روز هشتم اسفند سال گذشته با شناسایی نخستین مورد ابتلا به بیماری کرونا در ردیف استان‌های درگیر این بیماری قرار گرفت.

وضعیت شهرهای مختلف آذربایجان غربی در شیوع بیماری کرونا قرمز است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha