آیندۀ بهتر شهرها در گرو بهادهی به فرهنگ است

تهران- ایرنا-معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان امورسینمایی در جلسه امضا تفاهم‌نامه احداث پردیس سینمایی امید با تاکید بر افزایش تعداد سالن های سینما در کشور از ۳۱۸ سالن در سال ۱۳۹۲ به ۶۳۸ سالن در پایان سال ۱۳۹۸ گفت: هرشهری که به فرهنگ بها داده و به این مقوله توجه بیشتری داشته باشد، آینده بهتری خواهد داشت.

به گزارش روز دوشنبه گروه فرهنگی ایرنا از روابط عمومی سازمان امور سینمایی و سمعی بصری «رمضانعلی حیدری خلیلی»، در ادامه جلسه تبادل تفاهم نامه عنوان کرد: در راستای شعار ایران، تهران نیست حضور جدی تری در استان ها خواهیم داشت.
احداث سینماهای جدید بویژه در شهرهای فاقد سینما ، موجب توسعه و تقویت بازار سینمای کشور خواهد شد.
وی افزود: با استقبال شهرداریها برای احداث سینما در شهرهای فاقد سالن سینما مواجه هستیم و تا امروز تفام نامه احداث پردیس سینمایی با شهرداران ۲۷شهر در ۲۷ استان کشور با ظرفیت ۸۷ سالن امضا شده است.

پردیس سینمایی امید در راستای کلان برنامه عمومی سازی دسترسی فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و افزایش توان زیرساختی سینمای کشور در شهرهای فاقد سالن سینما که دارای جمعیت بیشتری هستند با محوریت شهرداریها احداث می شود؛ تامین زمین ، تهیه نقشه و اجرای عملیاتی پروژه بر عهده شهرداری می باشد.

حیدری خلیلی در ادامه تصریح کرد: ۷۷۰ میلیون تومان توسط سازمان امورسینمایی به صورت بلاعوض برای احداث پردیس سینمایی امید پرداخت می شود.

پردیس سینمایی امید قرچک با ۳ سالن و پیش بینی ۳۰۰ صندلی در شهر قرچک - زیبا شهر - خیابان شهدای گمنام - جنب پارک جنگلی با محوریت شهرداری قرچک احداث خواهد شد و شهرهای قرچک، زیبا شهر، باقر آباد، پوئینک، فردیس از شهرستان قرچک را تحت پوشش قرار خواهد داد.

وی افزود: در حال حاضر ۲۹۶ سالن سینما با سرمایه گذاری بخش خصوصی در سطح کشور در حال احداث است.

معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان سینمایی در انتها خاطرنشان کرد: تقویت زیرساخت های فرهنگی باعث توسعه فرهنگی مناطق و کاهش آسیب های اجتماعی خواهد شد.

احداث پردیس سینمایی امید ادامه خواهد داشت و استانهای باقیمانده نیز مقصد پردیس سینمایی امید خواهند بود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =