مازندرانی‌ها یک هزار میلیارد تومان مالیات پرداخت کردند

ساری - ایرنا - مدیرکل امور اقتصادی و دارایی مازندران گفت که مودیان مالیاتی این استان در نیمه نخست سال جاری حدود ۱۰ هزار و ۳۱۹ میلیارد ریال مالیات پرداخت کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان مازندران، موسی قاسم پیشه افزود : میزان درآمدهای مالیاتی وصولی استان در سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل حدود ۳۶ درصد بیشتر شده است.
وی گفت : با احتساب سایر درآمدها ، میزان درآمدهای وصولی استان در نیمه نخست سال جاری به ۱۱ هزار و ۶۴۲ میلیارد ریال رسیده است که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل افزایش ۳۳ درصدی دارد.

قاسم پیشه میزان وصول درآمد استان از سایر منابع درآمدی از جمله ارائه خدمات از سوی دستگاه های اجرایی را در سال جاری حدود یکهزار و ۳۲۳ میلیارد ریال اعلام کرد و افزود که در این حوزه درآمدی نیز استان شاهد افزایش حدود ۱۱ درصدی بود.
وی میزان درآمدهای مازندران را بر اساس قانون بودجه سال جاری کل کشور حدود ۲۳ هزار و ۵۳۷ میلیارد و ۶۹۶ میلیون ریال اعلام کرد و گفت که بیش از ۸۵ درصد از منابع درآمدی این خطه شمال کشور نیز از محل درآمدهای مالیاتی اعم از مستقیم و غیر مستقیم وصول می شود.
مدیرکل امور اقتصادی و دارایی مازندران اظهار داشت : حدود ۳۲ درصد از منابع درآمدی استان از محل مالیات بر ارزش افزوده است که یک سوم از این درآمدها نیز در اختیار شهرداری ها برای اجرای پروژه های عمرانی قرار می گیرد.
در حالی میزان درآمدهای استان به خصوص مالیاتی روند افزایشی به خود گرفت که بر اساس آمار رسمی شیوع ویروس کرونا حدود ۸۰ میلیارد تومان به درآمدهای مالیاتی نیز خسارت زده است.
مجموع درآمدهای دولت در قانون بودجه سال ۹۹ حدود ۲۶۱ هزار میلیارد تومان پیش بینی شد که حدود ۱۹۵ هزار میلیارد تومان از این درآمدها از محل مالیات  پیش بینی شده است. میزان درآمد دولت از محل مالیات در سال جاری نسبت به بودجه سال گذشته ۲۳ هزار میلیارد تومان یعنی حدود ۱۳ درصد رشد نشان می دهد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 5 =

سرخط اخبار استان‌ها