۱۴ مهر ۱۳۹۹،‏ ۱۱:۵۶
کد خبرنگار: 1375
کد خبر: 84065271
۱ نفر

برچسب‌ها

۲ جاده عشایری در شرق سمیرم افتتاح شد

اصفهان- ایرنا- ۲ جاده عشایری در مناطق قلعه‌سنگی(دژ بهمن) و بچگان روز دوشنبه در شرق سمیرم افتتاح شد و به بهره‌برداری رسید.

به گزارش ایرنا، بخشدار مرکزی سمیرم روز دوشنبه در جریان بازدید مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری اصفهان از طرح‌های عمرانی این بخش اظهار داشت: حدود ۹۰۰ میلیون تومان برای احداث این جاده‌ها هزینه شده است.

مهین پناهی افزود: جاده احداثی در مسیر اثر تاریخی و باستانی قلعه‌سنگی علاوه بر جنبه دسترسی عشایری و محلی، در  زمینه گردشگری نیز می‌تواند تسهیل کننده باشد.

وی خاطر نشان کرد: برای احداث جاده عشایری مزرعه بزرگ بچگان در جوار روستای گرموک بخش مرکزی به طول ۹ کیلومتر نیز ۴۵۰ میلیون تومان صرف شده است.

بخشدار مرکزی سمیرم اظهار داشت: احداث این جاده نیز علاوه بر دسترسی عشایری، سهولت تردد باغداران این مزرعه بزرگ به باغ‌ها و مزارع را به دنبال دارد.

پناهی به احداث پارک بازی در روستاهای گرموک و هست از توابع بخش مرکزی این شهرستان اشاره کرد و افزود: ۳۷۰ میلیون تومان اعتبار نیز برای ساخت این دو مجموعه بازی و سرگرمی بچه‌ها هزینه شد.

مدیر کل امور روستایی و شوراهای استانداری اصفهان نیز گفت:  هم اینک ۱۵۹ دهیاری استان ساختمان ندارند.

علی رحمانی با بیان اینکه یک‌هزار و ۴۰۴ روستا در استان اصفهان وجود دارد، ادامه داد: ۸۵۲ روستا از این میان دهیاری دارند.

وی با اشاره به فعالیت ۶۴۶ دهیار زن و مرد در استان اصفهان تصریح کرد: دهیاران باید آموزش مکاتبه‌های اداری و قوانین حقوقی در زمینه فعالیت خود را جدی بگیرند و با تقویت، آموزش و همکاری با شوراها به توسعه روستاها کمک کنند.

مدیر کل امور روستایی و شوراهای استانداری همچنین بر لزوم توجه بیشتر به شرکت‌های تعاونی روستایی تاکید کرد و گفت: این شرکت‌ها باید طرح‌ها و بازار فروش تولیدات و محصولات روستایی را در دست گرفته وآنها را به سود منطقی برسانند.

رحمانی سمیرم را شهرستانی با پراکندگی روستایی و عشایری بالا عنوان کرد و افزود: ظرفیت‌های خوبی در روستاها بویژه در بخش کشاورزی، گردشگری و بوم‌گردی وجود دارد که باید بومی و با دیدگاه اقتصادی به سوددهی برسند.

سمیرم در ۱۶۰ کیلومتری جنوب اصفهان، دارای چهار بخش شامل وردشت، پادنا، مرکزی و پادنای بزرگ، ۶ شهر کُمه شامل سمیرم، بیده، ونک، حنا و فتح‌آباد و ۱۵۰ روستا و آبادی است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =

سرخط اخبار استان‌ها