مجوز ۶ هزار میلیارد ریال طرح سرمایه‌گذاری گردشگری در آذربایجان‌غربی صادر شد

مهاباد- ایرنا- مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان‌غربی گفت: طی نیمه نخست امسال ۲۵ طرح با حجم سرمایه‌گذاری۶ هزار میلیارد ریالی در بخش گردشگری این استان مجوز دریافت کرده است.

جلیل جباری روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینکه از سرمایه‌گذاران بخش میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و ایده های نو در این حوزه حمایت می‌شود، ادامه داد: بعد از احداث، تکمیل و بهره‌برداری از این طرح ها برای ۸۰۰ نفر در بخش‌های مختلف گردشگری این استان اشتغال پایدار ایجاد خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه پروژه‌هایی مانند پل معلق و "زیپ لاین" مورد حمایت ویژه اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان‌غربی قرار می‌گیرد، اضافه کرد: این پروژه‌ها می‌تواند در حوزه گردشگری استان تحول شگرفی ایجاد شده و مورد استقبال عموم قرار ‌گیرد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان‌غربی با اشاره به احداث از مجتمع های گردشگری در شهرهای مختلف استان افزود: شهرستان‌هایی که فاقد مجتمع گردشگری یا مراکز اقامتی هستند، می‌توانند از کمک‌های فنی با تقبل هشت درصد از بهره بانکی آنها به صورت یارانه از طرف این اداره کل برخوردار شوند تا انگیزه لازم برای افرادی باشد که در این زمینه اقدام به سرمایه‌گذاری می‌کنند.

آذربایجان‌غربی دارای بیش از ‌هزار و ۶۰۰ اثر تاریخی ثبت شده در فهرست آثار ملی و ۲ اثر ثبت شده جهانی شامل قره کلیسای چالدران و تخت سلیمان تکاب است.

سه گنبد و بازار تاریخی ارومیه، غار سهولان مهاباد و تالاب کانی‌برازان مهاباد، موزه مردم شناسی ارومیه، کوه زندان تکاب، کلیسای ننه مریم، غار تمتمان، دژ بسطام، عمارت کلاه فرنگی ماکو، خانه انصاری، مسجد جامع و مسجد سردار ارومیه از جمله آثار تاریخی آذربایجان غربی به شمار می‌رود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha