۶۸۳ خانوار روستایی شیراز از خدمات گازرسانی برخوردار می‌شوند

شیراز - ایرنا- مدیر عامل شرکت گاز فارس با بیان اینکه طرح گازرسانی به روستاهای حاشیه شهرستان شیراز در حال انجام است افزود: با بهره برداری از طرح گازرسانی در این مناطق ۶۸۳ خانوار ساکن در روستاهای شیراز از خدمات گازرسانی برخوردار می شوند.

غلامعباس حسینی در نشست بررسی موانع اجرای طرح گازرسانی به روستاهای شیراز که با حضور نمایندگان شیرا زدر مجلس شورای اسلامی ترتیب یافت اظهار داشت : با رفع موانع و مشکلات اجرای طرح گازرسانی به روستاهای چاه شیرین، قره چمن، بهاران، برم شور،  کهمره سرخی و بهاران شهرستان شیراز موضوع گاز رسانی به این مناطق در اولویت قرار گرفته است .

حسینی به ارائه گزارش عملکردی از گازرسانی به شهرها و روستاهای فارس در سال جهش تولید پرداخت و افزود:  برای رفع موانع گازرسانی به این روستاها هماهنگی و تعامل بین دستگاهی لازم است از این رو  با حضور روسا و نمایندگانی از  فرمانداری شیراز  ،بخشداری مرکزی ، راهداری و حمل و نقل جاده ای ،حفاظت محیط زیست،  منابع طبیعی و آبخیزداری، میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی و راه آهن فارس،  تبادل نظر انجام شده و تصمیمات لازم  اتخاذ گردیده است.

مدیر عامل شرکت گاز فارس در ادامه افزود: طرح گازرسانی به روستای چاه شیرین و بهاران از توابع بخش مرکزی شهرستان شیراز با اجرای ۱۷ کیلومتر خط تغذیه و ۲۲ کیلومتر شبکه توزیع و ساخت یک ایستگاه کاهش  فشار  در حال انجام است.

وی اضافه کرد : همچنین گازرسانی به دهستان قره چمن در بخش ارژن شهرستان شیراز شامل محور صنعتی و روستاهای مور سوسنی، علی آباد، بله زار بالا و پایین، سعادت آباد و پارک برم با ۴۱ کیلومتر شبگه گذاری در حال اجراست.

به گفته وی با وجود سختی کار ، شیبدار بودن مسیر ، وجود موانع طبیعی و لوله گذاری در دو بخش از رودخانه قره آغاج ، با تلاش شبانه روزی صنعتگران شرکت گاز فارس با افتتاح این طرح  رفاه میهمان خانه های ۱۸۶ خانوار روستایی منطقه می شود.

حسینی افزود: برای گازرسانی به منطقه کوهمره سرخی شیراز در فاز چهار شامل روستاهای اسلام آباد، سبوک، سبوک علیا، سبوک سفلی ، بهارک، رمغان، صبح آباد، بیگ دانه و مسقان ۲۷ کیلومتر خط تغذیه و ۳۴ کیلومتر شبکه توزیع اجرا می شود.با افتتاح این طرح ۶۸۳ خانوار از نعمت گاز برخوردار می شوند.

مدیر عامل گاز فارس همچنین گفت: طرح گازرسانی به نواحی صنعتی و شهرک سنگ برم شور نیز شامل ۱۸هزار و ۴۵۱ متر خط تغذیه ، ۵هزار و ۱۰۰ متر لوله گذاری پلی اتیلن و ۴۹۰۰ متر لوله گذاری فلزی در حال اجراست.گازرسانی به مناطق جنگلی و سردسیر یکی از اولویت‌های شرکت ملی گاز ایران است تا استفاده از جنگل به عنوان سوخت تا حداقل ممکن کاهش یابد.

ابراهیم عزیزی نماینده شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی نیز دراین نشست  با بیان اینکه اصل کار خدمت به مردم است گفت:  دستگاهها با تفاهم موانع گازرسانی به روستاها را بردارند.

در این نشست که با حضور  قادری ،پاک فطرت ،نجابت و عزیزی  نمایندگان مردم   شیراز و زرقان در مجلس ترتیب یافت مشکلات و موانع پیش روی گازکشی به روستاها مورد بحث و بررسی قرار گرفت. 

 عزیزی در همین رابطه اظهار داشت: ابتدا باید این نکته را مد نظر داشت که هیچ دستگاه اجرایی نباید در راه خدمت به مردم ممانعت ایجاد کند چراکه شان هر مسوولی در دستگاههای اجرایی،  خدمت به مردم است.

وی افزود: در این پروژه اصل این است که گاز رسانی به روستاها انجام شود لذا هیچ دستگاهی نباید مزاحمت ایجاد کند و اگر مشکلی هست، باید دستگاهها مشکلات یکدیگر را حل کنند.

این نماینده مجلس تفاهم و همکاری دستگاههای اجرایی را برای حل مشکلات مردم، مهم دانست و گفت: مساله مهم بعدی در به سرانجام رساندن پروژه های گازرسانی، تسویه حساب به موقع با پیمانکاران است.

نماینده شیراز و زرقان افزود: مدیران دستگاههای مربوطه باید بدانند که پیمانکار زندگی خود را روی پروژه گذاشته و باید این مساله مهم را لحاظ کرد لذا اعتماد بین دستگاه و پیمان کاران بومی راهگشا است.

  در این نشست سایر نمایندگان شیراز و زرقان، نیز به بیان نکته نظرات خود پیرامون مشکلات گازرسانی به روستاها پرداختند.

روستاهای بنگر، کره بس و بنه زرد در کوهمره سرخی، روستاهای محدوده هفت برم از جمله روستاهای اسلام آباد، گچ نقاشی و سادات آباد در دهستان قره چمن، روستاهای انتهای دهستان کهمره سرخی حد فاصل روستای کره بس تا مسقان، روستاهای بخش مرکزی از جمله بهاران، قندیلک، چاه شیرین، بردج، نجم آباد و جدول نو از جمله روستاهایی بودند که در نشست مذکور مطرح شده و مشکلات سد راه گازرسانی به آنها مورد بررسی  قرار گرفت.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها