۴ واحد صنفی متخلف در میاندوآب پلمب شد

مهاباد- ایرنا- مدیر شبکه بهداشت و درمان میاندوآب گفت: سه واحد قهوه‌خانه فعال و یک واحد سوپر مارکت به دلیل رعایت نکردن شیوه‌نامه‌های بهداشتی توسط کارشناسان واحد بهداشت محیط و حرفه‌ای این شهرستان پلمب شد.

سهراب حیدری روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به روند افزایشی شیوع بیماری کرونا در این شهرستان اظهار داشت: سه واحد قهوه‌خانه متخلف که دستورالعمل‌های بهداشتی از جمله عدم استفاده از ماسک را رعایت نمی‌کردند، در بازدیدهای گروه بهداشتی این شبکه با حکم دادستانی و حضور عوامل پلیس اماکن فرماندهی انتظامی میاندوآب شناسایی و از ادامه فعالیت آنها جلوگیری شد.

وی بیان کرد: متصدی یک واحد سوپرمارکت نیز که مبتلا به کرونا بود و باید ۲ هفته دوره قرنطینه را سپری می‌کرد به‌دلیل بی‌اعتنایی به تذکرات بازرسان بهداشت با وجود ابتلا به این بیماری در محل کسب خود حاضر و موجب انتشار بیماری و تهدید سلامت عمومی می‌شد که این واحد صنفی نیز تعطیل شد.

مدیر شبکه بهداشت و درمان میاندوآب افزود: شهروندان باید با توجه به شرایط بحرانی بیماری کرونا و وضعیت قرمز این بیماری در این شهرستان، برای حفظ سلامت خود و بستگان و نیز قطع زنجیره انتقال هنگام حضور در اماکن عمومی از ماسک استفاده کرده و تا حد ممکن از حضور در این اماکن خودداری کنند.

مدیر شبکه بهداشت و درمان میاندوآب بیان کرد: این شهرستان به دلیل رعایت نشدن شیوه نامه‌های بهداشتی از حالت نارنجی خارج و به وضعیت قرمز تبدیل شده از این رو طرح تشدید کنترل واحدهای صنفی این شهرستان نیز بر اساس مصوبه ستاد کرونای شهرستان در دستور کار شبکه بهداشت و درمان میاندوآب و نهادهای قضایی قرار گرفته است.

حیدری اظهار داشت: بازرسان و ناظران این اداره از برخی واحدهای صنفی از جمله رستوران‌ها، نانوایی‌ها، دفاتر پیشخوان، جایگاه‌های سوخت و واحدهای صنفی روزانه برای رعایت کردن شیوه نامه‌های بهداشتی به طور مستمر بازدید می‌کنند.

وی گفت: با توجه به وضعیت قرمز شهرستان میاندوآب هم‌اکنون با افزایش تعداد موارد مثبت سرپایی و بستری بیماران مبتلا به ویروس کرونا مواجه هستیم که این شرایط، کمبود تخت‌های بستری، تجهیزات موردنیاز و به تبع آن فرسودگی پرسنل شبکه بهداشت و درمان مواجه شده ایم. 

به دنبال درخواست و پیگیری ستاد استانی مقابله و مدیریت بیماری کرونا مبنی بر لزوم اعمال محدودیت‌های لازم به منظور کنترل شیوع بیماری کرونا، کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا از ۱۳ مهرماه با اجرای محدودیت‌های کرونایی به مدت یک هفته در آذربایجان‌غربی موافقت کرد.

بر این اساس مصادیق محدودیت شامل دانشگاه‌ها، مدارس، مدارس شبانه‌روزی، حوزه‌های علمیه، آموزشگاه‌های فنی و حرفه‌ای، مهدهای کودک، زبانسراها و سایر آموزشگاه‌ها و کتابخانه‌ها، استخرهای سرپوشیده، سینما، تئاتر و مراکز مشابه، موزه و باغ موزه‌ها، تالارهای پذیرائی، آرایشگاه‌های زنانه و سالن‌های زیبایی، مساجد و مصلی‌ها، برگزاری هرگونه مراسم اجتماعی، فرهنگی، مذهبی و همایش‌ها، باشگاه‌های ورزشی ورزش‌های پربرخورد از جمله کشتی، کاراته، جودو و موارد مشابه، کافه، قهوه‌خانه و چایخانه‌ها، باغ وحش و شهربازی‌ها، مراکز تفریحی آبی، باشگاه‌های بدنسازی و عدم برگزاری نماز جمعه می‌شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =

سرخط اخبار استان‌ها