کمپ ترک اعتیاد اردستان تعطیل شد

کاشان- ایرنا- رئیس اداره بهزیستی اردستان گفت: مجموعه تولد دوباره به عنوان تنها کمپ ترک اعتیاد این شهرستان به دلیل نداشتن پزشک تعطیل شده است.

به گزارش ایرنا، محمدعلی مطلب‌زاده روز یکشنبه در نشست شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر اردستان بیان کرد: این کمپ به دلیل نداشتن پزشک و توجه نکردن به تذکرهای اداره بهزیستی به طور موقت از سوی این اداره تعطیل شده است.

وی افزود: مسئول این کمپ البته یک نفر پزشک را معرفی کرده که موضوع به اداره‌کل بهزیستی استان اصفهان گزارش شده است و در انتظار پاسخ مرکز در مورد بازگشایی دوباره این کمپ هستیم.

رئیس اداره بهزیستی اردستان در مورد کمپ دیگر شهرستان که حدود ۲ سال پیش از سوی مالک آن بسته شد، اظهار داشت: این کمپ به دلیل کمبود درآمد و هزینه‌های بالا تعطیل شد اما در مذاکره‌های صورت گرفته با مسئول کمپ، برای بازگشایی دوباره آن اعلام آمادگی شده است.

وی اضافه کرد: مسئول کمپ ترک اعتیاد تعطیل شده باران و مسئول کنونی کمپ ترک اعتیاد قلعه‌شور اصفهان اعلام کرده است که به دلیل وجود افزون بر ۱۵۰ نفر بیمار و تکمیل ظرفیت، قصد دارد که در صورت بازگشایی کمپ باران، نزدیک به ۲۰ نفر از این افراد را به اردستان انتقال دهد تا ضمن خودداری از ازدحام، کمکی به کمپ اردستان بشود.

مطلب‌زاده با اشاره به اینکه هزینه نگهداری افراد معتاد را دولت می‌پردازد، یادآور شد: در حال حاضر بیش از ۳۰۰ نفر در مرکز ترک اعتیاد ساحل سلامت (متادون درمانی) دارای پرونده هستند.

مواد مخدر مهم‌ترین موضوع اجتماعی نیازمند توجه است

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری اردستان نیز در این نشست گفت: بحث مواد مخدر از مهم‌ترین موضوع‌های اجتماعی کشور است که باید به آن توجه شود.

علیرضا فرح‌بخش افزود: برای پیشگیری از اعتیاد و کاهش تقاضا باید از افراد صاحب‌نظر و کارشناس استفاده شود؛ ضمن اینکه با کنترل مبادی ورودی زمینه را برای کاهش زندانیان، بزه، دزدی و طلاق مهیا کرد.

وی بیان کرد: رد پای مواد مخدر با تاسف در بسیاری از جرم‌هایی که‌ در جامعه رخ می‌دهد، دیده می‌شود که‌ می‌طلبد ضمن مبارزه همه جانبه با قاچاقچیان و خرده فروشان با رویکردی مردمی و ایجاد حساسیت اجتماعی، مواظب جوانان به ویژه دانش‌آموزان‌ باشیم و با اجرای برنامه‌های آموزشی و فرهنگی از ابتلای افراد پیشگیری کنیم.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری اردستان با اشاره به معتادان بهبود یافته‌ اضافه کرد: بازتوانی و جامعه‌پذیری این افراد و معتادانی که مایل به ترک اعتیاد هستند، به عنوان یک ضرورت باید در دستور کار باشد تا دوباره گرفتار دام اعتیاد نشوند و از بروز آسیب‌های اجتماعی نیز پیشگیری شود.

وی خواستار مناسب‌سازی محدوده پلیس راه اردستان برای استقرار ایست و بازرسی در محور جاده ترانزیت شد و اظهار داشت: این کار با همکاری اداره راه و شهرسازی، راهداری و حمل و نقل جاده‌ای و پلیس راه در اولین فرصت صورت‌گیرد تا بتوان جلوی عبور خودروهای حامل مواد مخدر را به نحو مطلوب‌تری گرفت.

بر اساس آخرین آمارهای انتشار یافته، یک هزار و ۹۰۰ نفر از جمله ۱۰۰ نفر زن به دلیل بیماری اعتیاد در بهزیستی اردستان دارای پرونده بوده و یک مرکز مشاوره متادون درمانی و نمایندگی کنگره ۶۰ در بحث پیشگیری و درمان در این شهرستان فعال هستند.

شهرستان اردستان با جمعیت بیش از ۴۲ هزار نفر، در فاصله نزدیک به ۱۱۸ کیلومتری شمال‌شرقی اصفهان، در جوار جاده ترانزیت واقع شده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha