۳۰ میلیارد ریال صرف بازتوانی معتادان متجاهر در مشهد می‌شود

مشهد- ایرنا- رییس سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد گفت: این سازمان ۳۰ میلیارد ریال برای تجهیز و اداره کمپ‌های نگهداری از معتادان به اداره کل بهزیستی استان اختصاص داده است.

محمدمحسن مصحفی روز یکشبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: هم‌اکنون برنامه جامعی برای بازتوانی و بازپروری معتادان متجاهر و حمایت از خانواده‌های آنان توسط دستگاههای مسوول در حال تدوین است.

وی ادامه داد: طی دو سال اخیر افزون بر ۶۰ میلیارد ریال به تجهیز و اداره کمپهای ترک اعتیاد در کلانشهر مشهد اختصاص یافت.

معاون شهردار مشهد گفت: همکاری این سازمان با اداره ‌کل بهزیستی خراسان رضوی در این خصوص در سطح خدمات روانشناختی تخصصی و آموزش‌های مهارتی با هدف بازپروری روحی و توانمندسازی این قشر آسیب‌پذیر در کمپها ارائه می‌شود.

وی افزود: همچنین با هدف حمایت از خانواده‌های معتادان یک فرایند حمایتی و توانمندسازی چندجانبه که شامل ارائه خدمات روانشناختی، آموزش‌های مهارتی و کارآفرینانه، بسته‌های حمایتی و معیشتی است به این خانواده‌ها ارائه خواهد شد.

مصحفی ادامه داد: گرچه شهرداری اختیار و وظیفه قانونی برای جمع‌آوری معتادان ندارد اما با حمایت و همراهی شورای شهر برای کاهش آسیبهای اجتماعی و ساماندهی معتادان متجاهر، شهرداری مشهد آماده همکاری حداکثری با نهادهای مسوول است.

وی گفت: حل این معضل شهری و موفقیت در این مسیر نیازمند آن است که همه نهادهای مسوول و مرتبط بطور کامل به وظایف خود در این خصوص عمل کنند.

بر اساس آمارهای موجود حدود ۶ هزار معتاد متجاهر در کلانشهر سه و نیم میلیون نفری مشهد وجود دارند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها