معاون استاندار مازندران به دهیاران متخلف هشدار داد

ساری - ایرنا - معاون استاندار و رییس هیات تخلفات اداری استانداری مازندران به دهیاران استان در باره هرگونه تخلف در حوزه ساخت و ساز هشدار داد و گفت : با توجه به شرایط خاص روستاهای استان مازندران ضرورت کنترل بر عملکرد دهیاران بویژه در حوزه ساخت و سازها اجتناب ناپذیر است ، لذا هیأت تخلفات اداری استانداری وفق قانون ، قاطعانه با هرگونه تخلفات دهیاران برخورد خواهد کرد . ‎

به گزارش روابط عمومی استانداری مازندران ، حسن خیریانپور گفت که در جلسه اخیر هیات تخلفات اداری استانداری به پرونده تخلفاتی 18 دهیار رسیدگی و احکام محکومیت صادر و یکی از دهیاران به انفصال محکوم شد .

وی از بخشداران خواست تا در جهت ایفای نقش مراقبتی و کنترلی خود نسبت به نظارت بر عملکرد دهیاران به دقت انجام وظیفه کنند تا تبعات بروز تخلفات دهیاران از جهت قصور نظارت بر  عملکرد دهیاری ها متوجه بخشداران نشود.  

خیریانپور گفت : در زمینه تهیه گزارش تخلفات دهیاران، سازمان بازرسی کل استان ، دفتر امور روستایی و شوراهای اسلامی استانداری ، حراست ، دفتر بازرسی ، مدیریت عملکرد و امور حقوقی استانداری همکاری و اقدامات لازم را انجام می دهند و دریافت گزارشات مردمی هم زمینه تنظیم پرونده و رسیدگی به تخلف در هیأت تخلفات را موجب خواهد شد.  

استا مازندران بیش از سه میلیون و ۳۰۰ هزار نفر جمعیت و بیش از سه هزار و ۵۰۰ روستا و آبادی دارد که ۴۵ درصد از جمعیت استان در این مناطق زندگی می کنند.

بر اساس آمارهای رسمی، مازندران افزون بر ۲ هزار و ۳۴۰ روستای بالای ۲۰ خانوار دارد که حدود ۲ هزار و ۱۵۰ روستا دارای دهیاری هستند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها