رئیس مجمع نمایندگان فارس در مجلس: نخبگان فناوری اطلاعات استان، صاحب تشکل شوند

شیراز- ایرنا- رئیس مجمع نمایندگان فارس در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد:ظرفیت خوبی از نظر نیروی انسانی در فناوری اطلاعات استان داریم و باید نخبگان این حوزه سامان پیدا کنند و مجمع نخبگان این حوزه شکل گیرد.

به گزارش ایرنا،‌ابراهیم عزیزی یکشنبه در جمع مدیران اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان فارس اظهار داشت:از جمله موضوعات مهم و در عین حال مغفول مانده، حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات است که نیازمند نگاه عمیق و تلاش مضاعف برای جبران عقب ماندگی های آن هستیم.
رئیس مجمع نمایندگان فارس با اشاره به سابقه درخشان فارس در حوزه الکترونیک و مخابرات گفت: امروز عصر ارتباطات است و اگر بپذیریم باید متناسب با سرعت ارتباطات عمل کنیم، آن وقت جبران عقب ماندگی ها و برخی کاستی های این حوزه بیشتر جلوه پیدا می کند.

نماینده شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به سابقه درخشان استان فارس در این حوزه بیان کرد: همین موضوع ضرورت توجه به امر ارتباطات و فناوری اطلاعات را بیشتر نشان می دهد چراکه از قدیم الایام به عنوان استانی مطرح شدیم که شاخصه آن پیشرفت در حوزه الکترونیک بوده و امروز نیز باید در کشور نقش آفرین باشد.

رئیس مجمع نمایندگان استان فارس صنایعی چون آی تی آی، آی تی ام سی، الکترونیک و ... را شناسنامه و نشانه قطب بودن فارس در این عرصه عنوان کرد و گفت: این بخش نیازمند توجه و حمایت جدی است و استان فارس باید پیشتاز در نوآوری، خلاقیت، ابتکار و طراحی در این حوزه باشد.

عزیزی با تاکید بر تمزکززدایی و استفاده از ظرفیت های داخلی، اظهار داشت: نگاه صرف سخت افزاری به حوزه ارتباطات، اشتباه استراتژیک است؛ نمی توان گفت ما به محتوا و نرم افزار کار نداریم زیرا مردم از مسوولان این عرصه انتظار دارند لذا مجموعه استان نگاه خود را فراتر از سخت افزار بگیرد.

نماینده شیراز و زرقان با بیان اینکه فارس راه نرفته در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات بسیار دارد، خواستار حل فوری مشکلات در این عرصه شد و گفت:این حجم از مشکلات شایسته شیراز که باید قطب الکترونیک باشد، نیست.

رئیس مجمع نمایندگان فارس یکی از مشکلات بزرگ این حوزه را عدم وجود قوانین و مقررات به روز و کارآمد عنوان و بیان کرد: با تشکیل مجمع نخبگان استان، می توان ایده های خوبی را طرح کرد و همان طرح ها در مجلس تبدیل به قانون شود لذا نخبگان این حوزه روی مسیر حل مشکلات، نظر دهند.

عزیزی خواستار هماهنگی بیشتر درون سازمانی و برون سازمانی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان شد و افزود: بخشی از فعالیت های شما مستلزم فعالیت برون استانی است و بخش اعظمی از عقب افتادگی ها به دلیل ناهماهنگی های برون سازمانی است.

او ادامه داد: برای حل مشکلات نباید خیلی معطل سلسله مراتب اداری نشست و تنها هر جا دچار مشکل شدید، باید با استفاده از مدیران ارشد استان، مسائل حل و فصل شود.

نماینده شیراز و زرقان در مجلس با اشاره به همراهی و همدلی خوب وزیر ارتباطات برای حل مشکلات استان فارس  گفت: آن جا که در استان مدیری همراهی لازم را ندارد، می توان از ظرفیت های کشوری استفاده کرد اما لازمه حل مشکلات پیگیری شما در استان است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 2 =

سرخط اخبار استان‌ها