افزون بر یکهزار و ۱۹۰ روستای آذربایجان شرقی گازرسانی شد

تبریز- ایرنا- مدیرعامل شرکت گاز آذربایجان شرقی با اشاره به اتصال یکهزار و ۱۹۴ روستان استان به شبکه گاز در هفت سال اخیر گفت: گازرسانی به روستاهای این خطه در دولت تدبیر و امید حدود ۱۲۰ درصد افزایش یافته است.

سیدرضا توحیدی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه توزیع عادلانه رفاه در سراسر کشور و گازرسانی به روستاهای صعب العبور و محروم، مهم ترین عملکرد دولت است، افزود: از ابتدای فعالیت گازرسانی در آذربایجان شرقی تا پایان تیرماه سال ۱۳۹۲ تعداد یکهزار و ۳۴ روستا تحت پوشش گاز طبیعی قرار گرفته بود.

وی اظهار کرد: به رغم محدودیت های منابع و مشکلات اجرایی مربوط به گازرسانی برخی از روستاهای محروم در دورترین نقاط مرزی استان، با عزم و اراده دولت در تدوین تبصره های قانونی و تأمین بودجه و منابع مالی و تلاش نیروهای این شرکت، گازرسانی به این مناطق محروم اجرا شده است.

مدیرعامل شرکت گاز آذربایجان شرقی گفت: هم اکنون ۹۶.۷ درصد خانوارهای روستایی استان از نعمت گاز طبیعی بهره مند هستند که با اتمام پروژه های در دست اجرای در آینده نزدیک، تمامی روستاهای دارای قابلیت گازرسانی، به مدار مصرف گاز متصل خواهند شد.

وی ادامه داد: با بهره برداری از پروژه های در دست اجرا و آماده انتخاب پیمانکار این شرکت برای گازرسانی به ۳۰۶ روستا با ۸ هزار و ۵۹۰ خانوار جمعیت، تمامی روستاهای مشمول گازرسانی آذربایجان شرقی به مدار مصرف گاز طبیعی متصل خواهند شد و درصد بهره مندی روستایی استان به ۹۹.۲۵ درصد خواهد رسید.

وی خاطرنشان کرد: سال گذشته با اجرای یکهزار و ۴۰ کیلومتر شبکه گاز و نصب ۱۳ هزار و ۲۵۸ انشعاب، ۱۵۰ روستای استان گازدار و ۶ هزار و ۱۸۸ خانوار از گاز طبیعی بهره مند شدند.

مدیرعامل شرکت گاز آذربایجان شرقی گفت:  امسال همزمان با هفته دولت امسال ۸۶ پروژه گازرسانی روستایی با تحت پوشش قرار دادن ۲ هزار و ۳۹۲ خانوار با اعتباری افزون بر ۲۹۰ هزار و ۴۳۰ میلیون ریال به چرخه مصرف گاز طبیعی کشور متصل شد .

وی افزود: اجرای بیش از یکهزار کیلومتر شبکه گاز با نصب ۱۵ هزار انشعاب و جذب ۴۱ هزار مشترک جدید از اهداف کمی امسال در ارتقای شاخص های بهره مندی مردم از گاز طبیعی می باشد.

وی یادآوری کرد: پارسال تمام تعهدات گازرسانی خود را به رغم اعمال تحریم های ظالمانه اقتصادی و محدودیت های بودجه ای و کمبود نقدینگی، تحقق بخشیده ایم.

توحیدی اظهار کرد:  در زمان حاضر یک میلیون و ۶۲۳ هزار مشترک زیر پوشش گاز طبیعی در استان هستند.   

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha