ارایه خدمات الکترونیکی به مردم برنامه اصلی سازمان ثبت اسناد و املاک است

اراک - ایرنا - معاون امور اسناد سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گفت: ارایه خدمات الکترونیکی با هدف سرعت‌بخشی و کیفیت امور، برنامه اصلی این سازمان است.

«مجید هاشمی مقدم»روز شنبه در آیین معارفه و تودیع مدیرکل ثبت و اسناد استان مرکزی در اراک، افزود: برای این مهم ادارات کل باید همکاری لازم را داشته باشند و مقدمات آن فراهم شده و ثبت پرونده ها و  تبدیل آن‌ها به آرشیو الکترونیکی صورت گرفته شده است.

وی اظهار داشت:  الکترونیکی شدن خدمات نیازمند ارتقا است و سازمان ثبت درحال گذر فعالیت‌ها از سنتی و مکانیزه است و برای آن برنامه‌ریزی جامع  صورت گرفته است.

معاون امور اسناد سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گفت: اجرای طرح کاداستر، اعتبار بخشی به سند رسمی، ساماندهی در اجرای اسناد رسمی و توسعه فناوری در همه ابعاد و ارایه خدمات هوشمند چهار محور برنامه این اداره کل است که تصویب شده است.

هاشمی مقدم افزود: قانون جامع حدنگار باعث شد خلاهایی که در کشور باعث زمین و کوه‌خواری شده بود کاهش یابد.

وی اظهار داشت: قانون کاداستر تضمین کرد که پایان زمین خواری حرفه ای است و از سال ۹۴ که اجرای آن آغاز شده همه اراضی کشور زیر پوشش این طرح هستند.

معاون امور اسناد سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گفت: اجرای کاداستر با مشکلاتی از جمله کمبود اعتبار و همکاری کمرنگ برخی از سازمان‌ها مواجه شد که با برنامه‌ریزی این معضلات رفع شده است.

رئیس کل دادگستری استان مرکزی نیز گفت: قوه قضاییه در ریل خود با سرعت و شتاب مناسب با برنامه ریزی کارشناسی درحال حرکت است.

حجت الاسلام «عبدالمهدی موسوی» افزود: مبارزه با فساد اولویت دستگاه قضایی در سال ۹۹  است و در استان مرکزی این مهم را در دستور کار دارد.

وی اظهار داشت: اجرایی شدن شعار سال از برنامه‌های محوری دستگاه قضایی است و برای تحقق آن نیازمند همکاری همه دستگاهای اجرایی است.

رئیس کل دادگستری استان مرکزی گفت: اختلافات ثبتی و تثبیت عرصه‌های ملی، اوقافی و شخصی از عمده مشکلات حوزه اسناد و املاک استان مرکزی است.

در این آیین از خدمات «رضا صدری» مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان مرکزی قدردانی شد و «حمید شایان مهر» به عنوان مدیرکل جدید معرفی شد.

استان مرکزی ۱۲ شهرستان و یک میلیون و ۴۴۰ هزار نفر جمعیت دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 4 =

سرخط اخبار استان‌ها