ضرورت تسریع در روند اجرای طرح تحول پست

تهران - ایرنا - وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: پست باید با برنامه ریزی مدون، ضمن تقویت فرهنگ سازمانی و همراه ساختن کارکنان با اجرای طرح تحول، به این تغییر رویکرد شتاب بیشتری بخشد.

به گزارش روز شنبه روابط عمومی شرکت ملی پست، محمدجواد آذری جهرمی در ادامه بازدید دوره‌ای خود از سازمان‌ها و شرکت‌های تابعه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات باهدف نظارت و بررسی بیشتر اقدامات و برنامه‌های پیش رو، به‌منظور تحقق اهداف تعیین‌شده تا پیش از پایان دولت دوازدهم،امروز در نشستی با حضور معاونان وزیر، مدیرعامل، اعضای هیات مدیره و مدیران ستادی شرکت ملی پست گفت: در چارچوب متحول سازی پست، تاکنون اقدام های امیدبخشی انجام شده، اما ضروری است این فرایند با سرعت بیشتری در محورهای تعیین شده، حرکت کند.

وی چابک سازی ساختار نیروی انسانی و متناسب سازی نیروها با ظرفیت سازمانی، بهبود پرداختی کارکنان متناسب با وظایف، مسئولیت‌ها و عملکرد، تعیین وضعیت به کارگیری نیروهای شرکتی، استفاده از ظرفیت‌های موجود شبکه، مدیریت هزینه‌ها، استفاده بهینه از فناوری اطلاعات به ویژه رفع اختلالات سامانه‌ها و ارتقا کیفیت خدمات را از جمله مهمترین محورهای مورد بررسی در این نشست عنوان کرد.

وزیر ارتباطات ضمن تاکید بر تقویت جایگاه نام و نشان پست به عنوان مهمترین سرمایه شبکه پستی، احیای تمبر به عنوان بخشی از نمادهای فرهنگی کشور و احیای موزه ارتباطات در جایگاه مجموعه‌های تاریخی کشور، خواستار ارایه گزارش در خصوص اقدامات انجام شده در این سه حوزه شد.

وی خاطرنشان ساخت: پست نیازمند یک فرایند توسعه‌ای است تااقدام ها و هماهنگی‌های لازم از جمله درخواست بودجه و اعتبار، در زمینه توسعه تجهیزات و تقویت زیرساخت‌های مورد نیاز تحول سازمانی، در دستور کار قرار گیرد.

آذری جهرمی، انجام اقدام های ضروری به منظور افزایش ترافیک به ویژه در حوزه مرسولات عادی، راه اندازی پست سوغات با بسته‌بندی مناسب هر محصول و گسترش سرویس کارت پستال تاکید کرد و قول مساعد داد شبکه پستی را در تحقق اهداف تعیین شده همراهی کند.

مدیرعامل شرکت ملی پست نیز در این نشست با اشاره به چهار محور اصلی برنامه های خود اعم از بهبود معیشت کارکنان، افزایش مرسولات پستی به کمک مکانیزه کردن فرایندها،   ارتقا سیستم شبکه مجازی و الکترونیک پست و تکمیل پروژه جی نف، گفت: برنامه های گسترده‌ای در همین مدت کوتاه تدوین شده است.

رمضانعلی سبحانی‌فر، مدیرعامل شرکت ملی پست هم ضمن قدردانی از همراهی مدیران و کارکنان سراسر کشور در پیشبرد اهداف و برنامه ها، گفت: براساس تعاملات سازنده‌ای که با مدیران و مسوولان سایر دستگاه‌ها دنبال می شود، برنامه‌های تعیین شده با شتاب، در دست اجراست. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha