علی‌نژاد: برخورد فیفا منقطی نیست/ انتخاب سعادتمند در ابتدا خوب بود

تهران- ایرنا- معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان، گفت: یک ماه و نیم قبل برای رفع ایرادات اساسنامه فدراسیون فوتبال با فیفا نشستی به صورت ویدئو کنفرانس برگزار کردیم، اما هنوز پاسخی دریافت نکردیم. با این اوصاف برخورد فیفا منطقی نیست.

به گزارش ایرنا؛ «مهدی علی‌نژاد» امروز (شنبه) در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: فیفا و AFC ایرادهایی مانند بحث حضور وزیر ورزش و معاون وی را در مجمع گرفته بودند که پذیرفتیم. موضوع دیگر درباره تعریف فدراسیون فوتبال بود که الزام های قانونی را فدراسیون اعلام کرد.

وی افزود: درباره کدهای انتخاباتی و شرایط نامزدها هم جزو مواردی بود که مورد تبادل نظر قرار گرفت. صحبت‌هایی در این زمینه مطرح شد که اکنون منتظر پاسخ فیفا و ای اف سی هستیم. آخرین بار هم حدود یک ماه و نیم قبل با فیفا تبادل نظر داشتیم. همچنین فیفا اعلام کرده کمیته‌های قضایی فدراسیون باید مستقل بوده و اعضای آنها توسط مجمع انتخاب شوند که این مورد هم انجام شد. حدود یک ماه و نیم قبل طی یک ویدئو کنفرانس طرفین باهم تبادل‌نظر داشتند. با وجود گذشت یکماه و نیم از آن کنفرانس تاکنون پاسخی دریافت نکرده‌ایم. منتظر هستیم هر چه سریع‌تر به ما پاسخ بدهند زیرا این تعلل منطقی نیست.

این مقام مسوول گفت: وزارت ورزش ایران هم به شدت از این نوع رفتاری که انجام می‌شود ناراحت است و وقتی تمام نکات توسط فدراسیون انجام شده این برخورد را منطقی نمی‌دانیم. امیدوارم زودتر این اتفاق حل شود و فرایند قانونی تصویب اساسنامه در مجمع عمومی فدراسیون و برگزاری انتخابات طی شود. ضمن اینکه نامه‌نگاری فدراسیون فوتبال با فیفا برای به تعویق افتادن تأیید اساسنامه صحت ندارد. 

علی‌نژاد درباره تغییر و تحولات باشگاه استقلال، گفت: سعادتمند از سوی اعضای هیأت مدیره از مدیرعاملی کنار گذاشته شد و آنان بیانیه‌ای هم در این خصوص منتشر کردند. بلافاصله سرپرست این باشگاه منصوب شد. فکر می‌کنم امروز هیات مدیره استقلال جلسه‌ای داشته و سرپرست استقلال هم اولویت‌ها را اعلام کرده و هیأت مدیره باشگاه هم اقدام‌هایی را برای این اولویت‌ها انجام خواهد داد. 

وی در پاسخ به این سوال که آیا اعضای هیات مدیره و وزارت ورزش در انتخاب سعادتمند دچار اشتباه نشدند، گفت: قطعا انتخاب وی در ابتدای امر خوب بود و مسیر خوبی هم طی می‌شد اما در ادامه موضوعاتی دیگری پیش آمد که در بیانیه هیأت مدیره باشگاه به آن اشاره شده است. در هر کاری امکان دارد کار خیلی خوب شروع شود اما در ادامه افراد نتوانند با هم ادامه بدهند این موضوع عجیب نیست و در همه دنیا هم اتفاق می‌افتد. اگر هیأت مدیره مدیرعاملی را انتخاب می‌کند دلیلی ندارد تا روز قیامت کنار هم کار کنند. به هر حال سعادتمند مسیری که مورد انتظار و توقع هیأت مدیره بود نرفت. باید از زحمات وی تشکر کرد. 

علی‌نژاد درباره اینکه طبق نظر سازمان‌های بازرسی قرار است غرامت ویلموتس از جیب عاملان امضای قرارداد وی پرداخت شود توضیح داد: چه کسی چنین قراری گذاشته است؟ ماجرا به این شکل نیست و اینگونه حرف زدن خوب نیست. ضمن اینکه رویه سوال پرسیدن هم اشتباه است. هر بحثی قاعده‌ای دارد و خیلی حرف‌ها هم زده می‌شود اما پاسخگوی صحبت‌های دیگران نیستم.

وی افزود: موضع ما درباره ویلموتس این است که به فدراسیون کمک کنیم تا رأی ابتدایی در دادگاه عالی ورزش شکسته شود. از معاونت ریاست جمهوری و مرکز معاون حقوق بین الملل ریاست جمهوری هم درخواست کردیم به ما در بحث‌های حقوقی این پرونده کمک کنند تا در دادگاه عالی ورزش فدراسیون فوتبال بتواند این رای را بشکند. درباره بحث‌های جانبی هم تحقیق‌هایی صورت گرفته و این موضوع را هم فدراسیون فوتبال به نهادهای بین‌المللی اعلام کرد که نهادهای قضایی ایران تحقیقاتی در مورد پرونده ویلموتس انجام دادند و هیچ‌گونه دخالتی در امور فدراسیون ندارند. 

علی نژاد درباره آخرین وضعیت فدراسیون پزشکی ورزشی، گفت: در تمام فدراسیون‌ها که با سرپرست اداره می‌شوند ثبت‌نام‌ها را شروع کردیم. شنبه هفته قبل سرپرست فدراسیون نجات غریق و غواصی را معرفی کردیم و در حال حاضر هیچ فدراسیونی نیست که ثبت‌نام نامزدها در آن انجام نشده باشد. نام نامزدها هم مراجع ذیصلاح رفته و هر وقت صلاحیت افراد را به ما اعلام کنند انتخابات را برگزار می‌کنیم همانگونه که در فدراسیون دومیدان صلاحیت‌ها اعلام شد و ما هم بلافاصله انتخابات را برگزار کردیم. از طرف وزارت ورزش هیچ ملاحظه‌ای برای برگزار نشدن انتخابات وجود ندارد اما تایید صلاحیت‌ها دراختیار وزارت ورزش نیست. 

وی درباره تکمیل نبودن اعضای هیات مدیره باشگاه پرسپولیس گفت: تفاوتی ندارد پنج نفر عضو هیات مدیره باشگاه باشند یا چهار نفر، این موضوع دغدغه هواداران نیست بلکه آنها برای به سامان شدن هواداران در اختیار داشتن بازیکنان و مربی خوب دغدغه دارند که خوشبختانه این شرایط اکنون در پرسپولیس وجود دارد. امروز این تیم به عنوان افتخار ایران در بین چهار تیم برتر لیگ قهرمانان آسیا قرار گرفته است.

معاون وزیر ورزش و جوانان درباره تخلفاتی که در فدراسیون اتومبیلرانی انجام شده گفت:‌ حراست وزارت ورزش مخصوص بررسی موضوع است تا مشخص شود ۸۰ نفری که در این پرونده درگیر هستند برای گرفتن مجوز ورودی صلاحیت داشته‌اند؟ البته فدراسیون حق اعطای مجوز را داشته و خارج از تعهدات طبیعی‌اش عمل نکرده است. سایر مسائل را باید حراست وزارت ورزش پیگیری کند.

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha