انفجار گاز در همدان ۲ کشته بر جا گذاشت 

همدان- ایرنا - مدیرکل پزشکی قانونی استان همدان گفت: نشت گاز سماور در منزل مسکونی واقع در شهر لالجین از توابع شهرستان بهار موجب انفجار و سوختگی یک زن و مرد و مرگ آنها شد.

ارتین کمالی روز شنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: مجروحان این انفجار بعد از بروز این حادثه به بیمارستان بعثت منتقل شدند که ابتدا زن ۸۰ ساله به علت شدت جراحت و سوختگی شدید جان خود را از دست داد و سپس همسرش جان باخت.

وی یادآوری کرد: از ابتدای سالجاری تا پایان مرداد امسال ۱۳ نفر شامل سه زن و ۱۰ مرد در اثر سوختگی جان خود را از دست دادند که این آمار در مدت مشابه سال قبل هشت نفر بوده است.

مدیرکل پزشکی قانونی استان همدان با تاکید بر اینکه با آغاز فصل پاییز و استفاده از وسایل گرما زا رعایت نکات ایمنی مورد تاکید است گفت: بخاری‌های غیر استاندارد، نبود سیستم هشدار در منازل و برخی محیط‌های کاری، نشت گاز و برخی دیگر از بی مبالاتی ها موجب بروز انفجارهای ناگهانی و حوادث تلخ و ناگوار می شود.  

کمالی ادامه داد: شایعترین علت سوختگی در همدان انفجار گاز و شعله بوده و دیگر عوامل نظیر سوختگی‌های شیمیایی، نظیر سوختگی با اسید و قلیا، سوختگی‌های الکتریکی و سوختگی تماسی با جسم داغ در رتبه های بعدی قرار دارند.

سال گذشته ۲۰ تن شامل هشت زن و ۱۲ مرد در استان همدان به علت جراحات ناشی از سوختگی جان خود را از دست دادند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha